pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Trwa nabór na studia i praktyki za granicą !

Do 4 listopada bieżącego roku studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy mogą składać wnioski na wyjazdy na studia i praktyki zawodowe realizowane w roku akademickim 2016/2017 w ramach programu Erasmus+.

Wymiana dydaktyczna studentów, wyjazdy na praktyki i staże oraz wymiana kadry dydaktycznej i administracyjnej odbywa się na podstawie Karty Erasmus+ dla Szkolnictwa Wyższego (ECHE – Erasmus Charter for Higher Education) na lata 2014-2020, nadawanej przez Agencję Wykonawczą w Brukseli.
Zagraniczne pobyty studentów trwają od 3 do 12 miesięcy w przypadku studiów oraz 2 miesiące w przypadku praktyki zawodowej.

Po złożeniu wniosków, kolejnym krokiem jest Komisja Kwalifikacyjna, która rekrutuje kandydatów do wyjazdu na studia lub praktyki zagraniczne. Podstawowe kryteria stawiane przed kandydatami na wyjazd w ramach Erasmusa to dobre wyniki w nauce i znajomość języka obcego, w jakim będą prowadzone zajęcia w uczelni zagranicznej.

Wszelkie sprawy w zakresie wymiany studentów, pracowników oraz programów i projektów edukacyjnych o międzynarodowym charakterze realizuje Biuro Współpracy z Zagranicą, mieszczące się w budynku C pokój 117.

W ramach zawartych porozumień, studenci naszej Uczelni mogą wyjechać do takich krajów jak: Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Francja, Grecja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Turcja oraz Włochy.

Udział w programach wymiany zagranicznej to atrakcyjna forma nauki języka. Znajomość języka obcego stanowi istotny kapitał w budowaniu kariery zawodowej. Natomiast zdobyte doświadczenia międzynarodowe są jednym z ważniejszych czynników, które wyróżniają absolwentów naszej Uczelni na rynku pracy.

Więcej informacji na stronie

bw.pwsz.legnica.edu.pl

2016-10-24

(bwzz)

<< POWRÓT
Imieniny: Almy, Cezarego, JarosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u