pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Spotkanie z Markiem Michalakiem – Rzecznikiem Praw Dziecka

Spotkanie z Markiem Michalakiem – Rzecznikiem Praw DzieckaPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 4 listopada bieżącego roku gościła Marka Michalaka – Rzecznika Praw Dziecka. Spotkanie odbyło się w ramach III Dolnośląskiego Forum Kół Przyjaciół Dzieci jakie odbywało się w dniach 4-5 listopada 2016 roku w Legnicy.

Rzecznik Praw Dziecka spotkał się z władzami Uczelni dr Heleną Babiuch – prorektor ds. dydaktyki i studentów, prof. dr. hab. inż. Jerzym J. Pietkiewiczem – prorektorem ds. nauki i współpracy z zagranicą, mgr Robertem Burbą – kanclerzem a także studentami zaangażowanymi w działalność Studenckiego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, działającego na naszej Uczelni. W spotkaniu wziął udział również Kazimierz Pleśniak – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

Podczas wizyty Marka Michalaka na Uczelni nie zabrakło dyskusji o prawach dziecka, funkcjonowaniu urzędu Rzecznika Praw Dziecka a także o działalności studentów i przykładów dobrej współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Na zakończenie, Marek Michalak przekazał na potrzeby Biblioteki Uczelnianej wydawnictwa książkowe oraz przekazał studentom ksiązki, które mogą być przydatne w procesie kształcenia i działalności na rzecz praw dziecka.

III Dolnośląskiego Forum Kół Przyjaciół Dzieci, zorganizowane zostało w przez legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Legnicki oddział TPD stał się największym w kraju oraz wiodącym na Dolnym Śląsku – skupia ponad 2000 członków zrzeszonych w 105 kołach Przyjaciół Dzieci (w szkołach, przedszkolach, przy placówkach opiekuńczo-wychowawczych, zakładach pracy, a także na wyższych uczelniach). Najwięcej kół – 50 działa w Oddziale Miejskim w Legnicy.Spotkanie z Markiem Michalakiem – Rzecznikiem Praw Dziecka

W forum wzięli udział również dr Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Wiesław Kołak – Prezes Zarządu Głównego TPD w Warszawie, Ryszard Wach – Prezes Zarządu Dolnośląskiego TPD, Prezydent Tadeusz Krzakowski, Janina Mazur – Starosta Powiatu Legnickie, dr Helena Babiuch – Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz wiceprezydenci: Legnicy, Wałbrzycha i Jeleniej Góry.

Podczas Forum Marek Michalak, który jest Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu ogłosił, że Kapituła decyzją z dnia 29.10 br. przyznała Order Uśmiechu prezesowi TPD w Legnicy – Kazimierzowi Pleśniakowi – wieloletniemu działaczowi społecznemu na rzecz dzieci i młodzieży.

Uczestnicy Forum brali także udział w spotkaniach w 20 Kołach Przyjaciół Dzieci w najaktywniejszych miastach: Legnicy, Lubinie, Złotoryi, Chojnowie oraz Legnickim Polu i Niedźwiedzicach.

2016-12-01

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u