pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Tribute to Leonard Cohen

Tribute to Leonard Cohen 24 stycznia 2017 roku w Domu Studenta odbędzie się koncert upamiętniający twórczość Leonarda Cohena - kanadyjskiego poety, pisarza i piosenkarza. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Witelon Music Night.

Styczniowy koncert upamiętni twórczość, zmarłego w listopadzie ubiegłego roku muzyka. Wykonawczynią piosenek Leonarda Cohena będzie Elżbieta Dębska. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Początek o godzinie 19:00.

Ela Dębska to aktorka, kompozytorka a przede wszystkim piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając arie z oper Verdiego. Grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała między innymi z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach.

Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Przez kilka lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce.

Artystka śpiewa  regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.

W listopadzie 2012 r. ukazała się jej płyta koncertowa „Kochałam cię dziś rano/I loved you in the Morning”, na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory.

To nie pierwszy występ Eli Dębskiej przed legnicką publicznością. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy prezentowała się śpiewając między innymi utwory Janis Joplin, Macieja Zembatego, Leonarda Cohena.
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u