pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Debiut płytowy Patrycji Kamoli !

Debiut płytowy Patrycji Kamoli !W połowie listopada 2016 roku ukazała się pierwsza płyta Patrycji Kamoli pt. „Czekając na miłość”. Jest to autorski projekt legniczanki, tegorocznej stypendystki Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mecenasem artystycznym płyty jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, która od kilku lat wspiera działania młodej wokalistki.

Płyta jest wiernym odwzorowaniem klimatów muzycznych łączących style: jazz & pop. Na płycie, artystka w niezwykle ekspresyjny sposób, przedstawia swoje własne uczucia dedykowane tym, którzy kochali, kochają lub będą kochać. W jej projekcie – „Czekając na miłość”, prócz własnych kompozycji artystki, nie zabrakło kilku znanych i rozpoznawalnych coverów światowej i polskiej muzyki jazzowej.

Patrycja Kamola jest uzdolnioną wokalistką jazzową, laureatką kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. W 2014 roku zaprezentowała swój autorski projekt „Jazz Vocal Night” w wielu miejscach w Polsce, między innymi w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Fragmenty tego projektu zarejestrowane zostały na płycie „Oblicza jazzu”, która została wydana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy.

Płyta „Czekając na miłość” jest również podsumowaniem kilkuletnich dokonań wokalistki oraz efektów jej współpracy ze znakomitymi polskimi muzykami jazzowymi z którymi od kilku lat nieprzerwanie koncertuje, dając pokaz swoich niezwykłych umiejętności wokalnych. Na płycie pojawili się: Jarosław Dąbrowski – saksofon, Łukasz Kłos – trąbka, Paweł Lenar – piano, Janusz Lewandowski – kontrabas, Jarosław Marszałek – perkusja. Gościem specjalnym projektu jest Wojciech Pruszyński – piano. Debiut płytowy Patrycji Kamoli !

Patrycja Kamola kilkukrotnie występowała na scenie naszej Uczelni zarówno w ramach cyklów spotkań muzycznych Witelon Music Night jak i Witelon Jam Session.

Wokalistka występowała z największymi gwiazdami polskiej i światowej muzyki jazzowej i rozrywkowej. W 2014 roku koncertowała z Mike Russellem – bluesowym gitarzystą z USA, zdobywcą statuetki Grammy. W 2015 roku wystąpiła na jednej scenie z Jennifer Batten - gitarzystką Michaela Jacksona. Jesienią ubiegłego roku wokalistka zachwyciła widownię obecną na koncercie otwierającym Krokus Jazz Festiwal, zapraszając do wspólnego koncertu gwiazdę polskiego bluesa, gitarzystę - Jacka „Jogi” Jagusia.

Patrycja Kamola jest wychowanką dr Briana Fentressa, nazywanego Ambasadorem Muzyki Gospel w Polsce oraz dr Bogumiły Tarasiewicz – wybitnej pedagog śpiewu.

2017-01-09

(mir)

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u