pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Pierwsza płyta Ani Kłys z mecenatem artystycznym PWSZ im. Witelona w Legnicy

Pierwsza płyta Ani Kłys z mecenatem artystycznym PWSZ im. Witelona w Legnicy Ania Kłys, pochodząca ze Zgorzelca, ale od wielu lat związana z Wrocławiem, wokalistka i autorka tekstów, znana z programów X Factor oraz The Voice of Poland pod koniec ubiegłego roku wydała swoją debiutancką płytę „KŁYS01”. Debiutancki krążek został wydany pod mecenatem artystycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.Pierwsza płyta Ani Kłys z mecenatem artystycznym PWSZ im. Witelona w Legnicy

Wokalistka jest przedstawicielką alternatywnego popu, z którym od dawna eksperymentuje. Jej atut to ciepła, przyjemna barwa głosu. Dała się już poznać legnickiej publiczności w 2011 roku kiedy to wystąpiła w Domu Studenta naszej Uczelni podczas koncertu z cyklu Witelon Music Night. Zaprezentowała wówczas muzykę z pogranicza jazzu, soulu oraz popu. Repertuar zespołu stanowił znane przeboje muzyki rozrywkowej zagrane w kameralnych aranżacjach w stylu pop z lekką domieszką jazzu i soulu.

Pierwsza płyta Ani Kłys z mecenatem artystycznym PWSZ im. Witelona w LegnicyMateriał na pierwszą solową płytę Ani Kłys powstawał dwa lata. Solowy album, to dziewięć oprawionych w spokojny elektro pop kobiecych, osobistych opowieści o samodoskonaleniu, stracie i miłości. Całość obraca się w obrębie stylistyki alternatywnego popu, elektroniki z wpływami jazzu. Chcąc lepiej wprowadzić słuchaczy w swój muzyczny świat, Ania umieściła pomiędzy piosenkami krótkie, wokalno-instrumentalne skity.

Singlem promującym album jest utwór „Wise Man”. Autorami piosenki są Ania Kłys (tekst, muzyka) i Marek Pędziwiatr (muzyka).

2017-01-12

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u