pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
W hołdzie Leonardowi Cohenowi

W hołdzie Leonardowi Cohenowi Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 24 stycznia 2017 roku zorganizowała w Domu Studenta koncert w ramach cyklu Witelon Music Night na którym gościła Elżbieta Dębska z zespołem. Wokalistka zaprezentowała twórczość Leonarda Cohena - kanadyjskiego poety, pisarza i piosenkarza znanego na całym świecie ze wspaniałych ballad, takich jak „Hallelujah”, „Dance me to the end of love”, „In my secret life” czy „I'm your man”. Jego niepowtarzalny szorstki wokal, dystans do siebie i teksty, które nuci cały świat, sprawiają, że zyskał uznanie milionów fanów.

Podczas koncertu pt. „Tribute to Leonard Cohen” mogliśmy usłyszeć jego utwory w wykonaniu aktorki, kompozytorki, a przede wszystkim niezwykłej piosenkarki Eli Dębskiej. Artystka przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, wybitnym bardem, który przetłumaczył i rozpowszechnił twórczość Leonarda Cohena w Polsce. Wspólnie nagrali cztery płyty i zrealizowali setki koncertów w całej Polsce.W hołdzie Leonardowi Cohenowi

Wokalistka podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając arie z oper Verdiego. Grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała między innymi z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach.

Artystka śpiewa  regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.

W listopadzie 2012 r. ukazała się jej płyta koncertowa „Kochałam cię dziś rano/I loved you in the Morning”, na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory.

To nie pierwszy występ Eli Dębskiej przed legnicką publicznością. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy prezentowała się śpiewając między innymi utwory Janis Joplin i Macieja Zembatego.

2017-02-03

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u