pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Legnica rekordowo zagrała dla WOŚP !

Legnica rekordowo zagrała dla WOŚP !Ponad 190 tys. zł udało się zebrać 15 stycznia bieżącego roku podczas 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy. Oczywiście ostateczna kwota może jeszcze wzrosnąć, gdyż trwają licytacje internetowe.

Nasi mieszkańcy pokazali, że mają wielkie serca i chętnie pomagają. Legniczanie z roku na rok coraz hojniej włączają się we wspólne granie i dzięki temu Legnica bije swoje rekordy. W 2016 roku udało się zebrać 123 tys. 778 zł 73 gr, a w 2015 roku 94 tys. złotych.
Wszystkie zabrane środki z tegorocznego finału zostaną przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Dla Orkiestry w tym roku kwestowali harcerze z legnickiego hufca. Swój sztab otworzyli w Galerii Piastów. Każdy mógł tam wejść – wrzucić coś do puszki i zobaczyć, jak liczy się pieniądze. Legnica rekordowo zagrała dla WOŚP !

Na bocznym patio w Galerii Piastów ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przygotowali aukcję, podczas której można było wylicytować pamiątkowe gadżety Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Natomiast odwiedzający mogli zapoznać się ze sprzętem i działaniami ratowników a jednocześnie poznać ofertę edukacyjną naszej Uczelni na rok akademicki 2017/2018.

W akcję włączyła się także Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego naszej Uczelni, która brała udział w licytacjach drobnych upominków. Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy aktywnie włączyli się w imprezy WOŚP organizowane we Wrocławiu.

Na legniczan czekało wiele wydarzeń oraz atrakcji. Największą był wieczorny koncert Kasi Kowalskiej, który zgromadził rzeszę fanów. Ponadto nie zabrakło  grochówki, żurku oraz innych smakowitości, kąpieli w lodowatej wodzie Legnickich Morsów czy biegu z serduszkiem.

2017-02-03

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u