pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Order Uśmiechu dla Kazimierza Pleśniaka

Order Uśmiechu dla Kazimierza Pleśniaka16 stycznia w legnickim Młodzieżowym Domu Kultury Kazimierz Pleśniak uhonorowany został Orderem Uśmiechu. Jak sam stwierdził, jest to najważniejsze wyróżnienie, bo przyznane mi właśnie przez najmłodszych. W uroczystości uczestniczyły władze naszej Uczelni, dr Helena Babiuch – Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów, prof. dr hab. inz. Jerzy J. Pietkiewicz – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą oraz mgr Jerzy Stefaniak – Zastępca Kanclerza.

Kazimierz Pleśniak jest 1004 kawalerem Orderu Uśmiechu i drugim legniczaninem. Dwa lata temu odznaczeniem takim uhonorowana została dr Halina Strugała–Stawik, prezes Fundacji na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego.

Laudację wyróżnionego wygłosiła Beata Sobocińska z Kapituły Orderu Uśmiechu. Podkreśliła ona wieloletnie zaangażowanie nagrodzonego w społeczną działalność na rzecz dzieci. Działalność ta przebiegała w różnych okresach dziejów naszego kraju ale zawsze trafiała do najmłodszych. Na koniec życzyła aby Panu Kazimierzowi nie zabrakło nigdy pomysłów na działalność na rzecz dzieci. Order Uśmiechu dla Kazimierza Pleśniaka

Po pasowaniu czerwoną różą na kawalera Orderu Kazimierz Pleśniak z uśmiechem wypił czarę soku z cytryn. Życzenia i gratulacje Kawalerowi Orderu Uśmiechu składali współpracownicy, przyjaciele, przedstawiciele instytucji i organizacji, samorządowcy, z którymi współpracował i współpracuje.

Kazimierz Pleśniak urodził się w 1945 w Dubiecku koło Przemyśla. Z zawodu jest nauczycielem, obecnie na emeryturze. Działalność społeczną rozpoczął w 1966 r. w Związku Harcerstwa Polskiego, był założycielem i dyrektorem Młodzieżowego Centrum Kultury „Harcerz”, od lat związany z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, gdzie jest prezesem Zarządu TPD w Legnicy.

W czasie kierowania przez niego Zarządem Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy oddział ten stał się największym w kraju, zrzeszając ponad 3000 członków w ponad 140 kołach Przyjaciół Dzieci i obejmując opieką ponad 2500 dzieci potrzebujących pomocy. Jedno z kół działa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

2017-02-10

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


<< POWRÓT


Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u