pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci z programu Erasmus+ wybierają Legnicę !

Studenci z programu Erasmus+ wybierają Legnicę !Biuro Współpracy z Zagranicą, 16 lutego bieżącego roku zorganizowało spotkanie informacyjne dla studentów z zagranicy, którzy w semestrze letnim roku akademickim 2016/2017 rozpoczną studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, w ramach programu Eramus+.

W spotkaniu wzięło udział 16 nowych studentów z Turcji, którzy będą realizować program kształcenia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych oraz Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych. W sumie w tym semestrze kształcić się będzie 49 studentów z zagranicy. W semestrze zimowym na studia do naszej Uczelni przyjechało 48 studentów z takich krajów jak: Turcja, Niemcy, Hiszpania i Włochy. Część z nich postanowiła kontynuować kształcenie w kolejnym semestrze.Studenci z programu Erasmus+ wybierają Legnicę !

Studenci kształcą się na kierunkach Zarządzanie, Informatyka, Filologia i Administracja. Jak sami przyznają bardzo im się w naszym mieście podoba i chętnie polecają Legnicę swoim znajomym z macierzystych uczelni.

Podczas spotkania, mgr Małgorzata Witkowska uczelniany koordynator programu Eramus +, przedstawiła studentom multimedialną prezentację na temat naszej Uczelni oraz Legnicy, zapoznała z programami kształcenia oraz wręczyła wszystkim drobne upominki. Następnie cała grupa udała się na zwiedzanie Miasta oraz wspólny posiłek.

Nowi studenci zwiedzili miedzy innymi Muzeum Miedzi, Zamek Piastowski, Akademię Rycerską, Kościół pw. Św. Jana, Mauzoleum Piastów oraz legnicką Katedrę.

2017-02-21

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u