pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Znają Powiat Legnicki Jak Swój Dom

Znają Powiat Legnicki Jak Swój DomW Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Witelona w Legnicy, 10 marca bieżącego roku odbył się finał XII Konkursu Krajoznawczego „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”, zorganizowanego wspólnie przez Zarząd Oddziału PTTK w Legnicy, Regionalną Pracownię Krajoznawczą PTTK w Legnicy, Starostwo Powiatowe oraz naszą Uczelnię.

Celem konkursu było rozbudzenie u młodzieży umiłowanie ziemi ojczystej, pogłębienie wiedzy o regionie oraz zachęcenie młodzieży do udziału w ruchu turystyczno- krajoznawczym.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu legnickiego. Podczas tegorocznej edycji uczniowie musieli uporać się z testem krajoznawczym, wykonać pracę plastyczną i rozpoznać na zdjęciach 10 obiektów z terenu powiatu. Hasłem przewodnim dwunastej, już edycji konkursu były „Rzeki powiatu legnickiego” i z nimi związana była tematyka prac plastycznych.Znają Powiat Legnicki Jak Swój Dom

Wśród szkół podstawowych najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa w Wągrodnie. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, trzecie ekipa ze Szkoły Podstawowej w Miłkowicach.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Legnickim Polu, na drugim uplasował się zespół z Gimnazjum w Miłkowicach, a trzecie miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Rui.

Znają Powiat Legnicki Jak Swój DomNatomiast wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepsze okazało się II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy zajęło drugie miejsce a na trzecim miejscu znaleźli się reprezentanci V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy.

W podsumowaniu finału wzięła udział  Elżbieta Iwanicka – Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji Powiatu Legnickiego oraz prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą PWSZ im. Witelona w Legnicy, którzy wręczyli nagrody laureatom konkursu.

2017-03-17

(msz)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u