pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
W PWSZ im. Witelona w Legnicy uczą się migać !

W PWSZ im. Witelona w Legnicy uczą się migać !Biuro Karier we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych Oddział Dolnośląski – Koło Terenowe w Legnicy oraz działającym w ramach Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej naszej uczelni Kołem Naukowym Młodych Medyków było inicjatorem drugiej już edycji działań przeprowadzonych w lutym i marcu b.r.

Efektem tych działań było przeszkolenie kolejnej grupy studentów w zakresie komunikowania się z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi oraz pogłębienie wiedzy i umiejętności osób niesłyszących w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, co może przydać się w codziennym życiu. Obie formy zajęć, podobnie jak poprzednio, spotkały się z dużym zainteresowaniem adresatów.

Szkolenie z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi lub niedosłyszącymi przeprowadzone zostało w ramach dwóch spotkań, podczas których przedstawiono informacje dotyczące  komunikowania się z osobami niesłyszącymi i  niedosłyszącymi oraz zapoznano studentów z podstawami języka migowego.

Zajęcia prowadzone były przez biegłego tłumacza języka migowego Elżbietę Badiuk oraz pedagoga, doradcę zawodowego Annę Nowakowską- Goldman. Studenci, którzy uczestniczyli w obu spotkaniach, otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu.W PWSZ im. Witelona w Legnicy uczą się migać !

13 marca bieżącego roku na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, dla osób niesłyszących odbyło się czterogodzinne szkolenie „Pierwsza pomoc”. W zajęciach uczestniczyło 10 osób niesłyszących – członków Polskiego Związku Głuchych – Koło Terenowe w Legnicy, które komunikują się w języku migowym, stąd stała obecność tłumacza podczas zajęć.

Osoby niesłyszące szkolone były przez członków Koła Naukowego Młodych Medyków pod kierunkiem ich opiekuna – dr n. med. Małgorzaty Bujnowskiej. Szkolenie to przeprowadzono w pracowni czynności ratowniczych z wykorzystaniem fantomów.

Na koniec spotkania Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej dr n. med. Jarosław Goldman wręczył osobom niesłyszącym zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu. Całość spotkania zwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Anna Nowakowska-Goldman

2017-03-29

<< POWRÓT

Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u