pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego zainscenizowali rozprawę karną

Studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego zainscenizowali rozprawę karnąW Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 5 kwietnia bieżącego roku odbyła się rozprawa w sprawie o zabójstwo w afekcie pod wpływem zawiedzionej miłości. Tak oto studenci 1 roku Bezpieczeństwa wewnętrznego w ramach zaliczenia przedmiotu pn. Podstawy prawa karnego zainscenizowali rozprawę przez sądem karnym.

Sala wykładowa 245 w budynku A zamieniła się na 2 godziny w salę rozpraw Sądu Okręgowego w Krakowie. Oskarżeni zostali 2 studenci: Dawid Skrzypczyk o to, że 20 października 2016 r. w Krakowie dopuścił się przestępstwa zabójstwa w ten sposób, że działając w zamiarze pozbawienia życia zadał swojej koleżance ogłuszający cios w tył głowy a następnie udusił czy wyczerpał znamiona przestępstwa z art. 148 kk. Studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego zainscenizowali rozprawę karną

Natomiast Petro Tchechanowich o to, że udzielił pomocy swojemu znajomemu w porwaniu dziewczyny z terenu uczelni. Oskarżeni zasiedli na ławie oskarżonych obok swoich obrońców, ubranych w stroje radcy prawnego i adwokata.

Rozprawie przewodniczyła jako SSR ubrana w sędziowską togę Angelika Bogusz, Prokuraturę reprezentował ubrany jak prokurator w czarną togę z czerwonymi wyłogami Damian Grabowski Na rozprawę przybyli wezwani liczni świadkowie oraz biegli.

Studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego zainscenizowali rozprawę karnąRozprawa, w której wśród publiczności zasiadła m.in. Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych dr Agnieszka Kos, była rejestrowana, za zgodą Sądu przy pomocy zdjęć fotograficznych. Obfitowała w wiele pełnych emocji, nieoczekiwanych zdarzeń, genialnie odegrała swoją rolę Karina Balicka, która złożyła brawurowo zeznania, w godny oscarowej nagrody sposób, jeden ze świadków tak zdenerwował się uczestnictwem w rozprawie, że …stracił nagle przytomność.

Od czegóż jednak mamy na uczelni ratowników medycznych. Przypadkowo obecni wśród publiczności udzielili niezwłocznie pierwszej pomocy zemdlonemu świadkowi.

Sprawa zakończyła się wyrokiem skazującym ale… najważniejsze, że wszyscy zdali na dobre oceny.

2017-04-12

(dr Izabela Bernatek-Zaguła)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u