pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Spotkanie partnerów Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

Spotkanie partnerów Dolnośląskiego Klastra EdukacyjnegoW Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 31 marca bieżącego roku odbyło się spotkanie partnerów Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Wzięli w nim udział przedstawiciele firm, działających na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, samorządów i instytucji około biznesowych, a także dyrektorzy i kierownicy szkolenia praktycznego szkół należących do Klastra.

Gości przywitał Prezes LSSE – Witold Lech Idczak oraz Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy – prof. dr hab. inż. Jerzy Jan Pietkiewicz.

Celem wydarzenia było podsumowanie dotychczasowych działań Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego oraz przedstawienie planów Klastra na najbliższy rok. Prezentację podsumowującą działania DKE w 2016 roku przedstawiła Aleksandra Adamkiewicz z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Uczestnicy mogli zapoznać się z elementami reformy edukacji i ze zmianami w kształceniu zawodowym. Prezentację na ten temat przygotowała Elżbieta Miodek – Starszy Wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.Spotkanie partnerów Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wtajemniczyła uczestników w temat koncepcji kształcenia zawodowego, a wyzwania wobec sztucznej inteligencji. Problematykę tego zagadnienia odmówił mgr inż. Piotr Nadybski – Prodziekan Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych.

W dalszej części prof. dr hab. inż. Andrzej Kaźmierczak – Dziekan Wydziału Techniczno-Przyrodniczego Politechniki Wrocławskiej w Legnicy przedstawił temat „Edukacja na Politechnice Wrocławskiej w Legnicy”.

O refundacji wynagrodzeń pracowników młodocianych mówiły Małgorzata Derkacz oraz Sylwia Sieradzka z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży – OHP w Legnicy. Z kolei Elżbieta Blachura z Powiatowego Urzędu Pracy w Złotoryi przestawiła temat pt. „Oferta Powiatowego Urzędu Pracy skierowana do Pracodawców”.
 Podsumowaniem tego spotkania było wręczenie certyfikatów nowych Partnerów DKE: Zespołowi Szkół w Jaworze, Powiatowemu Urzędowi Pracy w Jaworze oraz firmie Winkelmann Sp. z o. o.

Spotkanie partnerów Dolnośląskiego Klastra EdukacyjnegoDorota Giżewska – Wiceprezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczyła statuetkę Prorektorowi ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy – prof. dr hab. inż. Jerzemu J. Pietkiewiczowi w podziękowaniu za zasługi dla Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego.

Nasza Uczelnia jest uczestnikiem Dolnoślaskiego Klastra Edukacyjnego, który powstał z inicjatywy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 2015 roku. Dzięki temu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy wprowadzono praktyczne profile kształcenia na wszystkich kierunkach studiów. Oznacza to, że studenci częściej i więcej przebywają w zakładach pracy na praktykach zawodowych i realizują większość programów kształcenia w postaci laboratoriów, ćwiczeń, zadań projektowych i transferowych, warsztatów – zajęć o charakterze praktycznym. 

PWSZ im. Witelona w Legnicy dysponuje w tym celu przystosowaną bazą, wyposażoną w nowoczesne urządzenia. Oddaliśmy do użytku specjalistyczne laboratoria i programy, w nowych pracowniach studenci studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji o specjalności energetyka źródeł odnawialnych mogą już w tej chwili pracować i uczyć się tego zawodu.

Dolnośląski Klaster Edukacyjny ułatwia prognozowanie zapotrzebowania rynku pracy na konkretne umiejętności, zawody oraz zwiększa dostępność do praktycznej nauki zawodu. Klaster ułatwia  skoordynowanie działań szkół i firm, aby umożliwić im nawiązanie współpracy w zakresie powstawania zespołów patronackich i rozwijania idei kształcenia dualnego na potrzeby przedsiębiorstw.

2017-04-12

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u