pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Biblioteka na Bis, czyli Biblioteczna Integracja Studentów

Biblioteka na Bis, czyli Biblioteczna Integracja StudentówBiblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  im. Witelona  w Legnicy zorganizowała pierwsze spotkanie integracyjne z Kołem Naukowym Młodych Medyków z cyklu Biblioteka na Bis (Biblioteczna Integracja Studentów).

Jak sama nazwa wskazuje jest to integracja środowiska akademickiego ze środowiskiem zewnętrznym Uczelni. 

Celem cyklu spotkań jest promowanie i propagowanie działalności biblioteki oraz kół naukowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
Pierwsze spotkanie miało charakter  warsztatów poprowadzonych przez studentów z Koła Naukowego Młodych Medyków wraz z opiekunem dr  n. med. Małgorzatą Bujnowską.   

Warsztaty odbyły się w Czytelni Naukowej nr 3, gdzie uczestnicy mieli także możliwość zapoznania się z księgozbiorem oraz czasopismami o tematyce medycznej. Dodatkowo przygotowana została wystawa zbiorów bibliotecznych dotyczących  tematyki ratownictwa medycznego.  Biblioteka na Bis, czyli Biblioteczna Integracja Studentów

Celem warsztatów było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i właściwego postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Uczestnicy zostali wyposażeni w praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli możliwość wykonywania ćwiczeń z użyciem fantoma, defibrylatora AED oraz przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
 
Podsumowaniem spotkania była krótka dyskusja, która uświadomiła rolę  ratownictwa społecznego oraz znaczenia „pierwszych trzech minut” w ratownictwie medyczny.  

2017-04-19

(ak)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u