pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Wybrano Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy

Wybrano Rektora PWSZ im. Witelona w LegnicyW poniedziałek (14 marca) Uczelniane Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, składające się z nauczycieli akademickich, pracowników  administracyjnych oraz przedstawicieli studentów dokonało wyboru Rektora Uczelni na kadencję 2011 – 2015. Kolegium jednogłośnie poparło kandydaturę prof. dr hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego na to stanowisko. Będzie to już druga kadencja profesora Pisarskiego na stanowisku Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy.
Wybrano Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy
Ryszard Kazimierz Pisarski ma 59 lat. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie. W czasie studiów był stypendystą Polskiej Akademii Nauk. Od 1976 roku pracuje jako nauczyciel akademicki w Akademii Rolniczej a obecnie Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Pracę doktorską obronił w 1982 roku. Dziesięć lat później – w 1992 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego, w 1996 roku został profesorem nadzwyczajnym Akademii Rolniczej a w 1999 roku uzyskał tytuł naukowy profesora nauko rolniczych.
Ryszard K. Pisarski jest autorem blisko stu prac badawczych opublikowanych w języku polskim i obcojęzycznych. Wydał ponad sto opracowań naukowych, opinii i recenzji. Pod jego kierunkiem zrealizowano ponad 80 prac magisterskich i kilka doktoratów.
Wybrano Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy


W swojej pracy zawodowej był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Pełnił także odpowiedzialne funkcje w Akademii Rolniczej miedzy innymi prodziekana Wydziału. Od 2007 roku jest Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

<< POWRÓT


Imieniny: Bogumiła, Eweliny, MirosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u