pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Dzień Podróżnika w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Dzień podróżnika w PWSZ im. Witelona w LegnicyRada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy ma zaprasza na Dzień Podróżnika organizowanym 23 maja (wtorek) w sali E1 naszej Uczelni. Wstęp wolny!

Wydarzenie rozpoczyna się od 12 prelekcja Michaliny Kuneckiej, która opowie nam o swoich podróżach oraz podzieli się sposobami na tanie podróżowanie i szukanie korzystnych ofert, a także jak odpowiednio przygotować się do wyprawy.

Natomiast od godziny 13 odbędzie się spotkanie z Karolem Lewandowskim i Aleksandrą Ślusarczyk z Busem Przez Świat - Bus Around The World z wykładem „Australia za 8 dolarów dziennie”.

Busem Przez Świat to studencki projekt podróżniczy, który zakłada zwiedzanie świata jak najniższym kosztem. W ciągu pięciu lat, w ramach 16 wypraw, 27-letni kolorowy busik przejechał już ponad 50 państw na pięciu kontynentach – Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Australii. Projekt ma sto tysięcy fanów w mediach społecznościowych i ponad 100 patronów medialnych. To jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce nagrodzony tytułem Blog Roku 2014 i Twórca Wideo Roku 2015.

Na spotkaniu podróżnicy opowiedzą o Australii i o najnowszej książce „Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów”. Będzie to opowieść o 4-miesięcznej podróży starym busem na polskich tablicach po Australii oraz praktyczna prezentacja o tym jak zorganizować własną podróż do Australii i jak tanio podróżować po tym kraju.

Członkowie ekipy przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Poparzyły ich meduzy, wydobywali najdroższe kamienie świata, odwiedzili podziemne domy oraz jedli hamburgery z kangurów i krokodyli.

2017-05-12

(russ)

<< POWRÓT

Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u