pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PWSZ im. Witelona w LegnicyPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 18 maja bieżącego roku zaprosiła uczniów legnickich szkół ponadgimnazjalnych na zwiedzenie Budynku D – Ośrodka Projektów i Edukacji, który został utworzony przy współfinansowaniu ze środków funduszy unijnych.

Inwestycja została realizowana w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Legnicy, który jest kontynuacją Priorytetu 9 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska”.

W budynku D znajdują się między innymi laboratorium biochemii i mikrobiologii, eko-pracownia, pracownia techniki mikroprocesowej, pracownia anatomiczna, pracownia elektroniki i miernictwa, pracownia e-edukacji, pracownia odnawialnych źródeł energii, pokój dydaktyczny do terapii indywidualnej, Centrum Socjoterapii, przeznaczone do zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży oraz rodziców dzieci z zaburzeniami zachowań.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Uczelnia udostępniła m.in. pracownię elektroniki i miernictwa, która wyposażona jest miedzy innymi w: oscyloskop cyfrowy o paśmie 0-150MHz - przyrząd pomiarowy z wyświetlaczem cyfrowym do realizacji zadań edukacyjnych i praktycznych w zakresie elektroniki i miernictwa, 3 oscyloskopy cyfrowe o paśmie 0-50MHz - przyrządy pomiarowy z wyświetlaczem cyfrowym do realizacji zajęć edukacyjnych i praktycznych w zakresie elektroniki i miernictwa, oscyloskop analogowy o paśmie 0-30MHz - przyrząd pomiarowy analogowy do realizacji zajęć edukacyjnych praktycznych w zakresie elektroniki i miernictwa, 8 multimetrów cyfrowych - urządzenia pomiarowe do realizacji zajęć edukacyjnych praktycznych w zakresie elektroniki i miernictwa (pomiar wielkości elektrycznych).

Uczniowie mogli również zwiedzieć pracownię odnawialnych źródeł energii, w której znajduje się sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie odnawialnych źródeł energii: stanowisko do badania modułów solarnych, stanowisko do badania ogniw słonecznych, stanowisko do badania przenoszenia energii słonecznej do energii termicznej, stanowisko do badania podgrzewacza wody z płaskim kolektorem słonecznym, stanowisko do badania pompy energii termicznej (pompy ciepła), stanowisko do badania przenoszenie energii w elektrowni wiatrowej oraz stanowisko do badania turbin wodnych Peltona i Francisa.  Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Na zakończenie grupy zwiedzających udały się do pracowni techniki mikroprocesorowej, gdzie znajduje się sprzęt do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie techniki mikroprocesorowej tj.: 10 modułów głównych – do realizacji zadań ćwiczeniowych o różnym stopniu trudności w zakresie techniki mikroprocesorowej, 3 zestawy modułów wykonawczych oraz zestaw oprzyrządowania dodatkowego.
Z możliwości zwiedzania Budynku D – Ośrodka Projektów i Edukacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy skorzystali między innymi uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy.

Grupy oprowadzali nauczyciele akademiccy z Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych naszej Uczelni, dr inż. Tomasz Stechnij oraz dr Aleksander Klosow wraz ze studentami z Koła Naukowego Informatyki Współczesnej, którzy przygotowali pokaz o informatycznych inspiracjach w robotyce studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy. W ramach prezentacji zostały omówione tematy konstrukcji prostych robotów oraz inteligentnych systemów automatyki domowej w oparciu o platformę Arduino. Przedstawione zostały zagadnienia programowania w języku C oraz sterowania takimi urządzeniami oraz zademonstrowano urządzenia elektroniczne zaprojektowane i zaprogramowane przez studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. Do tegorocznej edycji akcji zgłosiło się około 800 podmiotów z całej Polski To co przyciąga w DOFE to możliwość zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych, np. zaplecza teatrów, lotnisk, a nawet stacji uzdatniania wody czy oczyszczalni ścieków.

2017-05-22

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Almy, Cezarego, JarosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u