pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Znają powiat legnicki jak swój dom

Znają powiat legnicki jak swój swój domW sali konferencyjnej E1 na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 15 marca bieżącego roku odbywała się szósta edycja konkursu „Znam powiat legnicki jak swój dom”. Znają powiat legnicki jak swój swój dom

Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży chęci uczestniczenia w ruchu turystyczno-krajoznawczym oraz pogłębienie wiedzy na temat naszego Regionu. W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod opieką nauczyciela (jedna drużyna z każdej szkoły).

W kategorii szkół podstawowych I. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 z Chojnowa. Za nią uplasowała się na II. miejscu Szkoła Podstawowa nr 16 z Legnicy, a na III. miejscu Szkoła Podstawowa z Wągrodna.

Wśród szkół gimnazjalnych zwycięską okazała się drużyna z Gimnazjum z Miłkowic. Za nią kolejno na drugim i trzecim miejscu – Gimnazjum z Legnickiego Pola oraz Gimnazjum Społecznego TWP z Legnicy.Znają powiat legnicki jak swój swój dom

Laur zwycięstwa wśród szkół ponadgimnazjalnych zdobyło II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego z Legnicy. II. miejsce przypadło Technikum Geodezyjnemu zaś miejsce III. Liceum Ogólnokształcącemu nr 4 z Legnicy.

Przebieg konkursu był następujący. Najpierw drużyny zaprezentowały wykonane przez siebie plakaty w formacie A1, dotyczące 770. rocznicy Bitwy pod Legnicą. Następnie, o godzinie 9:30 uczestniczy przystąpili do testu wyboru, składającego się z 50 pytań. Za każdą poprawną odpowiedź przysługiwał jeden punkt. Test dotyczył walorów krajoznawczych terenu powiatu legnickiego i Legnicy. W dalszym etapie uczniowie musieli także zidentyfikować z 10 fotografii obiekty położone w powiecie legnickim. Tutaj za każde poprawne rozpoznanie obiektów uczestniczy otrzymają po 2 punkty. Jak się okazało to właśnie odgadnięcie zabytków naszego powiatu sprawiło uczniom największy problem.
Znają powiat legnicki jak swój swój dom
Między godziną 11:00 a 12:30 odbył się spacer po Legnicy. Grupy oprowadzali przewodnicy. Zakończenie i wyłonienie zwycięskich drużyn przewidziane miało miejsce o godzinnie 13:30.

Na ocenę końcową w kategorii zespołowej sumowało się punkty uzyskane z trzech części konkursu , a w kategorii indywidualnej sumowało się punkty uzyskane w konkurencjach rozegranych w dniu konkursu.

Głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Legnicy oraz Zarząd Oddziału PTTK w Legnicy. Wydział Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji legnickiej PWSZ wspierał to przedsięwzięcie organizacyjnie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u