pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci bawili się na przedbiegach juwenaliowych !

Studenci bawili się na przedbiegach juwenaliowych !Zgodnie z akademicką tradycją wszyscy żacy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy obchodzili swoje święto – Juwenalia 2017. Oczywiście zanim odbył się główny koncert przez szereg dni, od 11 do 18 maja miały miejsce liczne imprezy kulturalno-sportowe i wydarzenia towarzyszące czyli tzw. przedbiegi, organizowane głównie przez i dla studentów.Studenci bawili się na przedbiegach juwenaliowych !

Tegoroczne przedbiegi juwenaliowe rozpoczęły się krwawo. 11 maja 2017 r. odbyła się zbiórka krwi, którą zorganizowało Koło Młodych Medyków oraz Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego. W budynku C, prowadzona była rejestracja osób chcących oddać krew. Z tej możliwości skorzystało 25 osób. W sumie udało się zebrać ponad 11 litrów tego cennego płynu.

Dzień później, czyli 12 maja odbyły się obrady młodych naukowców w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Kultura i (sub)kultury w dobie Internetu”. Tematyka obrad związana była z różnym podejściem badawczym i teoretycznym do subkultur oraz szeroko rozumianej kultury współczesnej. Konferencja miała charakter interdyscyplinarny i była otwarta na uczestnictwo studentów i doktorantów. Dlatego też w dyskusjach brali udział między innymi studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, którzy zaprezentowali kilka ciekawych referatów. W trakcie konferencji wystąpił Chór Madrygał z utworem Tourdion. Podczas prelekcji uwagę również poświęcono twórczości Luisa Ferdinadna Celine’a oraz Fantomu Star Wars. Wydarzenie zorganizowało Koło Naukowe Alternatywa, działające przy Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz zespól badawczy e-Metodologia.

Studenci bawili się na przedbiegach juwenaliowych !15 maja, studenci postawili na aktywność sportową i zorganizowali gry i zabawy, podczas których studenci musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Na parkingu pod budynkiem D odbył się między innymi tor z przeszkodami, gra w badmintona, dwa ognie. Następnie studenci przenieśli się na halę sportową przy ulicy Sejmowej, gdzie rozegrali turniej w siatkówkę. Oczywiście każdy był wygrany bo liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.Studenci bawili się na przedbiegach juwenaliowych !

Następny dzień, czyli 16 maja rozpoczął się od zmagań komputerowych. Studenci przygotowali turniej gier komputerowych w League of Legends. Jest to gra firmy Riot Games, w której jest zarejestrowanych ponad 70 milionów graczy na całym świecie, z czego około 2 miliony pochodzi z Polski. Rozgrywki prowadzone były w systemie jeden na jednego oraz dwóch na dwóch. Finaliści otrzymali drobne upominki uczelniane.

Tego samego dnia, ale w godzinach popołudniowych studentów zaproszono do udziału w Wieczorze gier Niekomputerowych, który przygotowano na antresoli budynku E. Dla uczestników były dostępne do wypożyczenia gry planszowe i nie tylko. Doświadczeni gracze, jak i osoby, które nigdy nie grały we współczesne gry planszowe mogły spróbować swoich sił. Gry planszowe, które w odróżnieniu od gier komputerowych są pomocne w ćwiczeniu pamięci oraz wymagają interakcji z drugim człowiekiem, a to uczy przestrzegania  norm i zasad życia społecznego, rywalizacji i współpracy.

Studenci bawili się na przedbiegach juwenaliowych !Grillem dla studentów, rozpoczęto kolejny dzień juwenaliowych przedbiegów. 17 maja, na parkingu bocznym przed budynkiem głównym naszej Uczelni rozpalono grill gdzie smażono kiełbaski oraz inne przysmaki studenci mogli się poczęstować daniami przygotowanymi przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego. Dzień zakończył się Wieczorem filmowym, podczas którego wyświetlano filmy i bajki.

Kulminacyjnym dniem przedbiegów juwenaliowych był 18 maja. Studenci poubierani w barwne stroje dzieci kwiatów wspólnie z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami spotkali się przed budynkiem głównym Uczelni, gdzie odebrali klucze od prof. dr.hab. Ryszarda K. Pisarskiego Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Tym samym był to znak, że władzę w Uczelni przejęli studenci. Następnie korowód wyruszył pod legnickiego Filipka, gdzie odebrał klucze od przedstawicieli władz Miasta.Studenci bawili się na przedbiegach juwenaliowych !

Tego samego dnia miała miejsce dyskoteka w Sky Light Legnica - plaża na dachu Galerii Gwarnej. Studentom umilał czas dj MattDillar i dj Ruzz.
Dzień później, czyli 19 maja odbywał się finał Juwenaliów 2017 ! Na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wystąpili: DJTomek, EXELENT, MARKUS P oraz gwiazda wieczoru: Kamil Bednarek!

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przygotowała również koszulki juwenaliowe, zaprojektowane przez Izabelę Woźnicę – studentkę Ratownictwa medycznego, które można było nabyć w siedzibie samorządu studenckiego.

2017-05-26

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u