pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci w przedszkolu

Studenci w przedszkolu Studenci III roku licencjackich studiów stacjonarnych kierunku Pedagogika (specjalność edukacja wczesnoszkolna) dnia 22 maja 2017 roku odwiedzili Miejskie Przedszkole nr 13 w Legnicy. Do wizyty, po wcześniejszych uzgodnieniach z dyrekcją placówki, studenci przygotowywali się w ramach ćwiczeń z przedmiotu Edukacja integracyjna dzieci niepełnosprawnych i pełnosprawnych pod kierunkiem dr Beaty Skwarek.

W spotkaniu, które przebiegało według przygotowanego scenariusza, uczestniczyły 4 grupy dzieci 5-cio i 6-cio letnich, z których jedna miała charakter integracyjny. Na powitanie wszystkie dzieci otrzymały wykonane przez studentów emblematy (gwiazdki, serduszka, kwiatki, chmurki), a po zajęciu miejsc w sali, chętnie włączyły się w odgadywanie zagadek. Stanowiły one wstęp do przedstawienia, którego motywem przewodnim było „Spotkanie z baśniowymi bohaterami”.  Scenariusz przedstawienia zaczerpnięto z książki Poradnik metodyczny dla wychowawców, praca zbiorowa pod redakcją Z. Ziei.

Studenci sami przygotowali rekwizyty, stroje oraz efekty dźwiękowe (na potrzeby tej grupy wiekowej zmieniony został nieco oryginalny scenariusz). Spektakl okazał się udanym przedsięwzięciem – podobał się zarówno dzieciom, jak i kadrze uczestniczącej w nim. Było dużo śmiechu, dzieci włączały się chętnie w powtarzanie tekstu (np. zaklęcia), klaskały, machały rączkami, z zaciekawieniem słuchały muzyki.Studenci w przedszkolu

W drugiej części spotkania przedszkolaków ze studentami, która rozpoczęła się po obiedzie, przygotowano gry i zabawy w grupach. Przyszli pedagodzy podzielni byli na cztery zespoły, z których każdy przeprowadził po trzy zabawy z dziećmi (ok. 15 minut). Następnie dzieci przechodziły do kolejnej grupy. I tak pierwszy zespół studentów przeprowadził zabawy „Łowienie rybek”, „Spoglądam przez dziurkę od klucza”, „Złap kolegę”; drugi – „Wyścigi Konne”, „Dotknij”, „Jestem piłką”; trzeci – „Gdzie jest kotek”, „Ludwiczek”, „Stary niedźwiedź”; czarty – „Kłopoty z baśniami”, „Kto złapie złotą rybkę”, „Wróżka”, „Jaka to bajka”. Zaaranżowane zabawy planowano przeprowadzić w salach, jednak z uwagi na piękną pogodę, wszystko odbywało się na dworze.

Należy podkreślić, iż był to udany dzień – studenci wykazali się własną inicjatywą i pomysłowością, u wielu z nich widoczne są predyspozycje do zawodu nauczyciela, a nawet talenty aktorskie. Najważniejsze jednak, że dzieci były zadowolone, podczas wspólnych zabaw garnęły się do nowo poznanych osób, niektóre nawet upodobały sobie kojarzone z przedstawieniem postacie (np. studentkę, która była czarownicą).

Na zakończenie przekazano Pani dyrektor dla dzieci z każdej grupy kartki z obrazkami do kolorowania w domu – była to forma nagrody za zaangażowanie w gry i zabawy oraz zapamiętane bajki i postacie, które przewinęły się w przedstawieniu.

2017-05-31

(Beata Skwarek)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u