pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Wybierz studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych !

Wybierz studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych !Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych.

Kandydaci na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych mają możliwość kształcenia się na:

STUDIA LICENCJACKIE (pierwszego stopnia)

FINANSE, RACHUNKOWOŚĆ i PODATKI
specjalności:

ZARZĄDZANIE
specjalności:

STUDIA INŻYNIERSKIE (pierwszego stopnia)

INFORMATYKA
specjalności:

INŻYNIERIA TESTOWA
specjalności:

ZARZĄDZANIE i INŻYNIERIA PRODUKCJI
specjalności:

STUDIA MAGISTERSKIE (drugiego stopnia)

FINANSE i ZARZĄDZANIE w PRZEDSIĘBIORSTWIE
specjalności:

Chcesz zostać specjalistą w zakresie bankowości, rynków finansowych a także rachunkowości i podatków? Szukasz studiów, które spełnią Twoje oczekiwania i zaskoczą Cię bogatą ofertą i możliwościami? Chcesz zdobyć wiedzę z zakresu zagadnień informatyki i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych? Interesujesz się procesami automatyzacji, robotyki i mechaniki ? Myślisz o założeniu własnej firmy? Nie wiesz jak efektywnie zarządzać zespołami pracowniczymi? Chcesz odnieść sukces w działalności gospodarczej? Pragniesz zdobyć kompetencje z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania logistycznego i zarządzania jakością z kompleksowym przygotowaniem z zakresu mechaniki i budowy maszyn, inżynierii materiałowej, energetyki to Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych !

Kandydaci na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych mają możliwość kształcenia się na dwóch kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia) – Finanse, rachunkowość i podatki oraz Zarządzanie; trzech kierunkach inżynierskich – Informatyka, Inżynieria testowa oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz jednym kierunku studiów magisterskich (studia drugiego stopnia) – Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie.

Czemu warto wybrać studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych?

Prowadzone na Wydziale kierunki mają praktyczny profil kształcenia i znacznie zwiększające szansę na zatrudnienie po studiach. Zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w firmach stanowią integralną część procesu dydaktycznego. Partnerami Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych są między innymi: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Rileta spółka z o.o. w Legnicy, Winkelmann spółka z o.o. w Legnicy, Volkswagen Motor Polska spółka z o.o. w Polkowicach, Gates Polska spółka z o.o. w Legnicy, Wezi-Tech Sp. z o. o.; Voss Automotive Polska Sp. z o. o.

Doświadczona kadra dydaktyczna, dobrze wyposażone laboratoria, ścisła współpraca z firmami z branży IT , projektowy charakter prac inżynierskich to atuty studiowania na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych. Uczelnia zapewnia możliwość uzyskania certyfikatu CISCO CCNA oraz bezpłatny dostęp do narzędzi firmy Microsoft.

Wraz z partnerskimi przedsiębiorstwami organizowane są również dla naszych studentów dodatkowe aktywności, które podnoszą ich kompetencje zawodowe w tym: dodatkowe praktyki, warsztaty prowadzone przez specjalistów z firm, praca zawodowa w niepełnym wymiarze czasu. W ich trakcie studenci zdobywają dodatkową wiedzę techniczną, ale również nabywają bardzo pożądane umiejętności miękkie, takie jak praca w zespole, nawiązywanie relacji z klientami.

Uczelnia posiada sale wykładowe, ćwiczeniowe, pracownie i laboratoria spełniające wysokie standardy między innymi specjalistyczne laboratoria związane z innowacyjnym kierunkiem studiów inżynierskich - Inżynieria testowa. Pracownie odnawialnych źródeł energii, mikrobiologii, techniki mikroprocesorowej czy elektroniki i miernictwa służą nie tylko studentom ale także kadrze dydaktycznej do prowadzenia badań i realizowania projektów.

Bardzo ważną innowacją procesu kształcenia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych jest realizacja projektów transferowych. Są to realizacje wynikające z potrzeb pracodawcy wykonywane przez studentów odbywających praktyki wspólnie z nauczycielami akademickimi. W ten sposób studenci nie tylko poznają realia przyszłej pracy ale wspomagają przedsiębiorców w rozwiązywaniu problemów technicznych z wykorzystaniem zdobywanej na uczelni wiedzy. Pracodawcy zyskują w ten sposób bezpłatne rozwiązania, które odciążają pracowników realizujących bieżące zadania i mogą sprawdzić przydatność  studentów w firmie. W ten sposób dochodzi do transferu wiedzy z uczelni do zakładów pracy.

2017-06-26

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u