pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - dzieciom

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - dzieciomMiędzynarodowy Dzień Dziecka to najważniejsze święto dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W bieżącym roku jego podopieczni mieli po raz kolejny okazję uczestniczyć w wielkim festynie, zorganizowanym 1 czerwca przez Oddział Miejski i Okręgowy TPD w Legnicy, Urząd Miasta w Legnicy oraz Legnickie Centrum Kultury.

Wydarzenie wsparło wiele instytucji w tym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Na najmłodszych mieszkańców na legnickim Rynku przez trzy dni czekało wiele atrakcji i niespodzianek.

Na Rynku prowadzone były między innymi pokazy fitness, gry i zabawy oraz loteria fantowa. Przy Galerii Satyrykonu legniccy seniorzy wraz z najmłodszymi przygotowywali z gazet nakrycia głowy podobne do tego, które wyróżnia Julka.

Nie zabrakło także urodzinowego Korowodu Julka, który świętował swoje 3 urodziny. Spod Galerii Piastów tłum dzieci i dorosłych poprowadzony był przez postacie z bajek – m.in. Myszkę Miki, Minionki, Elzę – pod rzeźbę Julka, gdzie odbyło się urodzinowe przyjęcie ze słodką niespodzianką.

Na muzycznych scenach prezentowali się również wychowankowie Młodzieżowego Centrum Kultury, odbywały się maratony zumby, animacje taneczne, malowanie buzi, puszczanie baniek mydlanych, skręcanie baloników.Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - dzieciom

Każde dziecko biorące udział w imprezie otrzymało słodkie upominek. Nie zabrakło też ciast, słodyczy, napoi i innych frykasów, jak kiełbaski z rożna, grochówka, sałatki, ufundowanych przez licznych sponsorów.

Impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka okazała się udanym przedsięwzięciem – na twarzach dzieci gościły radosne uśmiechy, dopisały zarówno pogoda, jak i humory.

Podczas obchodów Dnia Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przyznało odznaczenia i wyróżnienia przyjaciołom i działaczom na rzecz dzieci. Najwyższe odznaczenia TPD – Medal dr Henryka Jordana otrzymali: Bp Marek Mendyk – przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw wychowania i Edward Dobosz – dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u