pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
O turystyce w Berlinie

O turystyce w BerlinieW dniach 9-10 marca bieżącego roku studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uczestniczyli w 45. Berlińskich Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB, które jak co roku odbywały się w Kompleksie Wystawienniczym Messe Berlin. Wyjazd zorganizował Wydział Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji naszej Uczelni.

Berlińskie targi odbywają się od 1966 roku i przodują w liczbach. Są najchętniej odwiedzanymi przez touroperatorów, turystów, studentów i podróżników targami tego typu na świecie. Tradycja zobowiązuje, dlatego też z roku na rok rośnie powierzchnia hali, na której się one odbywają. Rokrocznie przygotowywane przez organizatorów spotkania ze znanymi postaciami branży turystycznej oraz liczne gry i konkursy, w których wygrać można cenne nagrody rzeczowe oraz wycieczki do wymarzonych krajów, są coraz bardziej ciekawe.O turystyce w Berlinie

Targi Turystyczne w Berlinie to największa i jedna z ważniejszych światowych imprez turystycznych o charakterze promocyjno-handlowym oraz znaczące wydarzenie medialne. Swoje propozycje turystyczne zaprezentowało w tym roku blisko 180 krajów z całego świata, łącznie pojawiło się 11 tysięcy wystawców. Polskę reprezentowało 70 wystawców z wszystkich regionów kraju.

Polska jest obecna na targach ITB już od wielu lat. Jednakże tegoroczny udział w targach był dla naszego kraju wyjątkowo ważny, bowiem w tym roku Polska była Oficjalnym Krajem Partnerskim targów ITB.

O turystyce w BerlinieSymbolem Polski była mieszcząca się w dłoni kostka. Ten prosty przedmiot oznacza, że Polska jest krajem dostępnym, otwartym i trafiającym ze swoim przekazem do wszystkich. Oprócz tego Polskę w Berlinie promowały kosmiczne stworki, razem tworzące napis POLEN oraz wkomponowane piłki futbolowe jako odnośnik do EURO 2012.

Głównym punktem berlińskich targów była opowieść o Polsce. Tutaj zdecydowano się na multimedialny pokaz w technologii 3D, bardzo popularny ostatnimi czasy. Poruszając charakterystyczną białą kostką można było uczestniczyć w wirtualnym świecie. Puentą widowiska stanowił zaś spektakularny pokaz taneczny grupy VOLT oraz tancerzy programu „You Can Dance” w choreografii Agustina Egurroli – jednego z jurorów programu oraz właściciela szkoły tańca.

Polskie stoisko narodowe miało łączną powierzchnię 1472 m2. Zaprezentowały się na nim wszystkie Regiony turystyczne kraju oraz pokaźna reprezentacja branży turystycznej. Nasz kraj postawił przede wszystkim na promocję miast związanych z rozgrywkami meczy na EURO 2012.

Na targach prezentowały się firmy z szeroko rozumianej branży turystycznej, od małych firm turystycznych, poprzez hotele, ośrodki wypoczynkowe, biura podróży, linie lotnicze do prezentacji narodowych całych państw. Targi ITB to przede wszystkim giełda kooperacyjna dla przedstawicieli branży turystycznej. Targi są okazją do spotkań biznesowych, których efektem jest współpraca między krajami w dziedzinie turystyki, a także między indywidualnymi kontrahentami.
O turystyce w Berlinie
Podczas targów studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy mogli zapoznać się z folklorem państw wszystkich kontynentów, odczuć fascynującą atmosferę egzotycznych rejonów świata. Nasi studenci mogli zgromadzić bardzo bogatą gamę wydawnictw promujących poszczególne regiony świata, mapy i plany miast. Można było również zapoznać się z kulinarnymi ciekawostkami kuchni, charakterystycznymi dla egzotycznych zakątków świata. Wszyscy odwiedzający targi byli kuszeni przez wystawców nie tylko prezentacją atrakcji turystycznych, ale też pokazami narodowych strojów czy degustacją smakołyków regionalnych kuchni.

O turystyce w BerliniePrezentowane na poszczególnych stoiskach oferty dotyczyły turystyki miejskiej, kulturowej i autokarowej turystyki objazdowej po miastach historycznych, turystyki leczniczej i sanatoryjnej, turystyki dla dzieci i młodzieży, turystyki rodzinnej (agroturystyka, wypoczynek w domkach letniskowych, camping, caravaning), turystyki aktywnej (żeglarstwo, windsurfing, kajaki, turystka piesza i rowerowa, jeździectwo, wędkarstwo, narciarstwo), turystyki weekendowej, turystyki biznesowej i motywacyjnej, organizacji konferencji i seminariów oraz imprez motywacyjnych.

Wyjazd na targi do Berlina umożliwił naszym studentom zapoznanie się z turystycznym biznesem na świecie. Nie zabrakło również i zwiedzania samego Berlina, który jest wielkim ośrodkiem gospodarczym i finansowym. Berlin, w porównaniu z innymi stolicami europejskimi, posiada bardzo dużą ilość zabytków. Prócz tego znaleźć tu można wiele muzeów i innych instytucji kultury. Interesujące są także miejskie ogrody.

<< POWRÓTImieniny: Dominika, Franciszki, KatarzynyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u