pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci PWSZ im. Witelona w Legnicy uratowali życie kobiecie

Studenci z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, działający w Kole Naukowym Młodych Medyków, 30 czerwca bieżącego roku uratowali życie kobiecie, która zasłabła w jednym z banków we Wrocławiu. U kobiety doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Studentami, którzy podjęli się natychmiastowej resuscytacji byli: Izabela Woźnica, Maciej Morawski oraz Paweł Kaniuk. Młodzi ludzie wykorzystali umiejętności zdobyte podczas kształcenia na Uczelni, ale sami dodają, że najważniejsza jest sama chęć udzielania pomocy.

W wyniku podjętych medycznych czynności ratunkowych doprowadzono do spontanicznego powrotu krążenia oraz oddechu. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego po udzieleniu niezbędnych czynności przetransportował poszkodowaną do szpitala przy ul. Borowskiej.

Studenci na co dzień kształcą się pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej oraz pracowników – praktyków z doświadczeniem. Uczestniczą w symulacjach udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych zdarzeniach. Praktyczna nauka zawodu rozpoczyna się już od pierwszego semestru. Dzięki temu mogli szybko udzielić pierwszej pomocy.

Koło Naukowe Młodych Medyków aktywnie działa organizując pokazy i szkolenia z zakresu medycyny. Studenci, dzięki pracy w kole mogą uczestniczyć w konferencjach, sympozjach, seminariach i zjazdach tym samym podnosząc swoje kwalifikacje.

2017-07-25

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u