pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studentki wystawiły spektakl o „Czerwonym Kapturku”

Studentki wystawiły spektakl o „Czerwonym Kapturku”Studentki kierunku Pedagogika, na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w ramach programu pilotażowych praktyk zawodowych, 13 lipca bieżącego roku na zakończenie praktyk przygotowały dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 przy ul. Elżbiety w Legnicy spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. Spektakl zaprezentowano w ramach programu „Cała Polska Czyta Dzieciom” a narratorem biorącym udział w spektaklu była Dorota Purgal – zastępca Prezydenta Miasta.

Dzięki takiej akcji dzieci uczą się języka, gdy wyraźnie słyszą poprawny język, gdy widzą dorosłego, który do nich mówi lub im czyta, gdy wielokrotnie słyszą te same zdania i teksty, gdy mają okazję do zadawania pytań i do mówienia. Codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia - bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń - poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Dziecku, któremu codziennie wyraźnie czytamy i dużo z nim rozmawiamy, nie będą potrzebni logopedzi i żmudne ćwiczenia wymowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.Studentki wystawiły spektakl o „Czerwonym Kapturku”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy przystąpiła do projektu płatnych praktyk zawodowych dla studentów w 2016 roku. Jest to szansa nie tylko nie tylko na zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych ale także podreperowanie budżetu.

Projekt ma na celu wypracowanie jednolitego systemu prowadzenia sześciomiesięcznych praktyk zawodowych, który po odpowiednich regulacjach prawnych, może być wprowadzony jako rozwiązanie systemowe dla wyższych szkół zawodowych na pierwszym stopniu studiów na kierunkach o profilu praktycznym.

Projekt daje możliwość ściślejszego powiązania studiów ze środowiskiem pracy co dokładnie widać na przykładzie studentek Pedagogiki, które przygotowały spektakl dla dzieci.

Dzięki takim formom zajęć studenci są lepiej przygotowywani do wejścia na rynek pracy, uczelnie zaś poszerzą współpracę z przedsiębiorstwami nie tylko w wymiarze badawczym, ale również dydaktycznym. Tym samym pracodawcom łatwiej będzie dotrzeć do studentów z ofertami praktyk i wpływać na kształt studiów.

2017-07-25

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u