pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Symulacje negocjacji międzynarodowych w wykonaniu studentów Koła Naukowego Języka Biznesu

Symulacje negocjacji międzynarodowych w wykonaniu studentów Koła Naukowego Języka BiznesuStudenci z anglojęzycznego Koła Naukowego Języka Biznesu, działającego przy Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ im. Witelona w Legnicy, 12 czerwca bieżącego roku zorganizowali symulację negocjacji międzynarodowych.

W pokazowych zajęciach uczestniczyli również studenci, którzy kształcili się w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.

Studenci podczas symulacji wzbogacali swój warsztat metodyczny poprzez sporządzanie strategii negocjacji i doboru odpowiednich taktyk a także uwzględniali w zajęciach etykietę biznesową oraz dress code dla biznesu.

Biznesowy dress code to element savoir-vivre’u zawierający zbiór zasad określających normy stroju w odniesieniu do konkretnych miejsc i sytuacji, w których się znajdziemy, a także regionu świata, kraju, kultury czy chociażby religii. Biznesowy dress code określa przede wszystkim etykietę stroju służbowego bądź ubrania na rozmowę kwalifikacyjną. W polskim słowniku pojęcie to pojawiło się całkiem niedawno, co oczywiście nie znaczy, że wcześniej wygląd i ubiór nie miał w krajowym biznesie żadnego znaczenia.

W trakcie negocjacji studenci mogli dowiedzieć się co wyróżnia negocjacje ponad granicami, jak otoczenie kulturowe organizacji wpływa na proces negocjacji i czym cechuje się architektura negocjacji międzynarodowych.

Opiekę nad studentami sprawowała mgr Joanna Czarnecka – nauczyciel akademicki z Zakładu Neofilologii Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, która prowadzi zajęcia na kierunku Filologia o specjalnosci filologia angielska.

Koło Naukowe Języka Biznesu działa przy Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych. Celem działalności Koła jest doskonalenie znajomości angielskiego języka biznesu i usprawnienie umiejętności stosowania tego języka w praktyce w różnych sytuacjach i procedurach gospodarczych.

Koło Naukowe realizuje swoje cele między innymi poprzez regularne spotkania w celu pogłębiania wiedzy z zakresu terminologii specjalistycznej, współpracę z instytucjami, organizacjami, firmami, osobami, mając na celu profesjonalną kooperację środowiska akademickiego z biznesowym, zapraszanie na spotkania przedstawicieli nauki i praktyki, uczestnictwo w konferencjach, seminariach, warsztatach, konkursach dotyczących tematyki Business English.

2017-07-27

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


<< POWRÓT








Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany



Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u