pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studentki PWSZ im. Witelona w Legnicy z wizytą w Miejskim Przedszkolu nr 4

Studentki PWSZ im. Witelona w Legnicy z wizytą w Miejskim Przedszkolu nr 4 Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Legnicy, 26 lipca 2017 r.  miały możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności praktycznych z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa.

Tego dnia studentki Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wystawiły przedstawienie pt.  „Chory Kotek” wg Stanisława Jachowicza oraz przygotowały zagadki i konkursy. Przedszkolaki wykazały się wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania jak również bezpiecznego zachowania w domu i na ulicy. Dzieci wykazały się również znajomością numerów telefonów alarmowych oraz pozycją bezpieczną pomagająca ratować życie.

Studentki naszej Uczelni, przygotowały zajęcia z przedszkolakami w ramach płatnych praktyk zawodowych. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy przystąpiła do projektu płatnych praktyk zawodowych dla studentów w 2016 roku. Jest to szansa nie tylko nie tylko na zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych ale także podreperowanie budżetu.

Projekt ma na celu wypracowanie jednolitego systemu prowadzenia sześciomiesięcznych praktyk zawodowych, który po odpowiednich regulacjach prawnych, może być wprowadzony jako rozwiązanie systemowe dla wyższych szkół zawodowych, na pierwszym stopniu studiów, na kierunkach o profilu praktycznym.

Projekt daje możliwość ściślejszego powiązania studiów ze środowiskiem pracy co dokładnie widać na przykładzie studentek Pedagogiki, które przygotowały spektakl dla dzieci.

Dzięki takim formom zajęć studenci są lepiej przygotowywani do wejścia na rynek pracy, uczelnie zaś poszerzą współpracę z przedsiębiorstwami nie tylko w wymiarze badawczym, ale również dydaktycznym. Tym samym pracodawcom łatwiej będzie dotrzeć do studentów z ofertami praktyk i wpływać na kształt studiów.

2017-08-23

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u