pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
W PWSZ im. Witelona w Legnicy czekają na przyszłych studentów !

To już ostatnie dni rekrutacji uzupełniającej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Rejestracja kandydatów na studia trwa do 25 września 2017 roku.

Równocześnie można, w dniach 22-26 września 2017 r. składać dokumenty na studia w Wydziałowych Komisjach Rekrutacyjnych.

Jest to ostatnia szansa rozpoczęcia studiów na dotychczasowych zasadach. Jak planuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w przyszłym roku obowiązywać będą egzaminy wstępne a okres studiowania na studiach niestacjonarnych wydłuży się o 1 semestr.

Dokumenty należy składać:

- 22 września (8:30 - 17:00)
- 23 września (9:00 - 15:00)
- 25 września (8:30 - 17:00)
- 26 września (8:30 - 17:00)

w następujących pokojach:

- 31 (budynek A – parter) – Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych

o    Finanse, rachunkowość i podatki
o    Informatyka
o    Zarządzanie
o    Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia I stopnia
o    Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie – studia II stopnia

- 32 (budynek A – parter) – Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej

o    Dietetyka
o    Pielęgniarstwo
o    Fizjoterapia (jednolite studia magisterskie)
o    Ratownictwo medyczne

- 12 (budynek A – parter) – Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych

o    Administracja
o    Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia I i II stopnia
o    Filologia angielska
o    Pedagogika – studia I stopnia

Ostatnim krokiem rekrutacji jest informacja czy kandydat dostał się na wymarzone studia. Informacja ta pojawi się 27 września 2017 roku.

Czemu warto wybrać studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy?

Uczelnia posiada pracownie specjalistyczne, językowe, laboratorium e-edukacji, zasoby biblioteczne i dostęp do baz danych, sprzęt multimedialny z  m.in. pracowniami do prowadzenia zajęć praktycznych z dostępem do aktualnej bazy danych aktów prawnych LEX,, pracowniami i laboratoriami językowymi wyposażonymi w sprzęt audiowizualny (np. laboratorium  e-edukacji z kabiną do tłumaczeń symultanicznych).

Pracownie medyczne wyposażone są w miedzy innymi w: ciśnieniomierze, lampy bakteriobójcze, wagę elektroniczną, oto-oftalmoskop WPT15D, fantomy, inkubator noworodkowy, lóżka rehabilitacyjne, elektrokardiograf, pikflometr, pulsoksymetr, sonometr, kardiomonitor, defibrylator delfin, manekiny, modele szkieletu człowieka, mikroskopy biologiczne binokularowe, łaźnie wodne, pompę próżniową, wstrząsarki laboratoryjne, wirówki, wagi, myjkę  ultradźwiękową, chłodziarko-zamrażarkę, sterylizator, cieplarkę, autoklaw, lampy bakteriobójcze.

Uczelnia posiada sale wykładowe, ćwiczeniowe, pracownie i laboratoria spełniające wysokie standardy między innymi specjalistyczne laboratoria. Pracownie odnawialnych źródeł energii, mikrobiologii, techniki mikroprocesorowej czy elektroniki i miernictwa służą nie tylko studentom ale także kadrze dydaktycznej do prowadzenia badań i realizowania projektów.

Współpracujemy z licznymi podmiotami środowiska lokalnego zarówno w ramach praktyk studenckich, jak też doskonalenia programów studiów

Zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w firmach stanowią integralną część procesu dydaktycznego. Wraz z partnerskimi przedsiębiorstwami organizowane są również dla naszych studentów dodatkowe aktywności, które podnoszą ich kompetencje zawodowe w tym: dodatkowe praktyki, warsztaty prowadzone przez specjalistów z firm, praca zawodowa w niepełnym wymiarze czasu.

2017-09-21

<< POWRÓT                             Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u