pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Konferencja naukowa – „Wolontariat – droga do rozbudzania potrzeby/pasji pomagania innym oraz kształtowania obywatelskich i patriotycznych postaw”

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zapraszają na konferencję naukową pt. „Wolontariat – droga do rozbudzania potrzeby/pasji pomagania innym oraz kształtowania obywatelskich i patriotycznych postaw”.

Obrady odbędą się 11 października 2017 roku w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym naszej Uczelni.

Głównym założeniem organizatorów konferencji jest stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat roli wolontariatu oraz promowania działań organizowanych na rzecz Kresowiaków szczególnie wśród studentów – wolontariuszy, ale też osób prywatnych i społeczników, instytucji administracji publicznej, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz uczelni.

Odbiorcom konferencji chcemy przedstawić podjęte dotychczas i planowane działania na Ukrainie, przybliżyć historię i dzieje naszych Rodaków, a także rozbudzić wśród innych zainteresowanie Kresami oraz zachęcić do kolejnych wyjazdów na Ukrainę, aby w ramach właściwie prezentowanych postaw obywatelskich i patriotycznych podejmowali prace na rzecz ratowania polskich cmentarzy i zabytków, nieśli pomoc Kresowiakom i przyczyniali się do ocalenia pamięci o Kresach.

Konferencję kierujemy do wolontariuszy, studentów i uczniów szkół średnich oraz ludzi świata nauki – wykładowców, badaczy, którzy zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie wolontariatu.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich wspierających działania na Ukrainie, dla których Kresy mają duże znaczenie, w tym m.in. polityków, społeczników, przedstawicieli instytucji zewnętrznych, w tym edukacyjnych i wychowawczych, działaczy, którzy kreują w społeczeństwie poruszane zagadnienia.

Program konferencji:

- 08:30-09:30 – rejestracja uczestników

- 09:30-10:00 – powitanie zaproszonych gości

- 10:00-10:30 – wystąpienie Władz Uczelni, gości, przedstawicieli instytucji

- 10:30-11:00 – wręczenie dyplomów darczyńcom za wsparcie Akcji „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA” oraz „POMAGAMY RODAKOM Z UKRAINY  II – Z PAMIĘCIĄ O POLEGŁYCH KRESOWIAKACH”

- 11:00-13:00 – Wspominamy miejsca dawnej polskości i początki wolontariatu – prof. zw. Stanisław Dąbrowskiego, redaktor Grażyna Orłowska-Sondej, płk. prof. n. dr hab. inż. Mieczysław S. Struś

- 13:00-13:30 – przerwa

- 13:30-14:00 – Legniczanie o pomocy Kresowiakom – prezentacje wolontariuszy – mgr Dariusz Stefaniak, studentka III roku Studiów niestacjonarnych kierunku  Bezpieczeństwo wewnętrzne – Anna Mickiewicz

- 14:00-17:00 – Wolontariat – działalność społeczna, nauka, badania (wystąpienia zgłoszonych uczestników)

2017-09-29

(bs)

<< POWRÓT


Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u