fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Młodzi pływacy na start

Młodzi pływacy na startW minioną niedzielę, 20 marca bieżącego roku, na legnickim basenie „Bąbelek” odbywały się „Wiosenne Zawody Dzieci w Pływaniu – Legnica 2011” dla dzieci klas 3-6. W sumie w zawodach wzięło 65 młodych pływaków, którzy zmagali się w szczęściu kategoriach – między innymi na dystansie 25 i 50 metrów w stylu motylkowym oraz w konkurencjach długodystansowych 2 x 25 metrów i 3 x 25 metrów.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane także przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy.

W kategorii dziewcząt z klas 3. na dystansie 2 x 25 metrów najlepsza okazała się Magdalena Kozajda z czasem 57,41 s. Za nią uplasowała się Wiktoria Wysocka – 57,81 s. oraz Marta Sobiechowska – 58,50 s.

Młodzi pływacy na startZ klas 4. laury zwycięstwa przypadły: Marii Frankiewicz – 47,34 s., Kasi Zwolik-Kowalczyk – 47,49, Julii Borodacz – 48,42 s.

Wśród uczennic klas 5. na dystansie 3 x 25 metrów, I. miejsce zajęła Gabriela Czerwińska – 1.17,35; II. miejsce przypadło Aleksandrze Romanowskiej – 1,21,13; a na miejscu III. uplasowała się Natalia Woroniuch. Na tym samym dystansie, ale w kategorii klas 6. z wynikiem 1.09,22 I. miejsce wywalczyła Klaudia Orłowska, za nią na II. Katarzyna Frankiewicz – 1.11,65 a na III. Magdalena Koneczna – 1.25,24.

Natomiast w pływaniu delfinem w grupie klas 3 i 4 na dystansie 25 metrów pierwsze miejsce przypadło Julii Borodacz z czasem 22,08 s. Za nią uplasowała się Katarzyna Zwolik-Kowalczyk – 23,86 s. oraz Maria Frankiewicz – 24,78 s. Zaś na dystansie 50 metrów w pływaniu delfinem w grupie klas 5 i 6 zwycięskie okazały się Klaudia Orłowska – 46,72 s., Aleksandra Romanowska – 51,38 s. oraz Gabriela Czerwińska – 53,34 s.

W rywalizacji chłopców z klas 3. na dystansie 2 x 25 metrów najlepszymi okazali się Kacper Gouda – 53,47 s., Jakub Franczak – 1.02,69 oraz Daniel Lewczuk – 1.04,81.

Młodzi pływacy na startZ klas 4. na dystansie 2 x 25 metrów na podium stanęli - Michał Kowalczyk – 51,72 s., Paweł Figurski – 54,00 s., Andrzej Morawski – 54,39 s.

Wśród chłopców z klas 5. na dystansie 3 x 25 metrów uplasowali się kolejno: Łukasz Dylewicz – 1.25,36; Adrian Szczepański – 1.38,60; Piotr Roder – 1.45,26. Na tym samym dystansie, ale w kategorii klas 6. Damian Szuster z czasem 1.22,02 zajął I. miejsce, a Ignacy Halikowski z czasem 1.26,34 miejsce II.

W pływaniu delfinem w grupie klas 3 i 4 na dystansie 25 metrów pierwsze miejsce zajął Kacper Gouda – 24,24 s., drugie Paweł Figurski – 28,03 s., trzecie Piotr Jóźwiak – 33,96 s. Zaś na dystansie 50 metrów w pływaniu delfinem w grupie klas 5 i 6 laury zwycięstwa zdobyli Piotr Roder – 1.05,38; Damian Szuster – 1.16,82; Adrian Szczepański – 1.17,70.