pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Tadeusz Woźniak zainaugurował Witelon Music Night

Tadeusz Woźniak zainaugurował Witelon Music NightNowy, dziesiąty już sezon spotkań muzycznych z cyklu Witelon Music Night w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy zainaugurowany został koncertem z udziałem Tadeusz Woźniak Projekt. Koncert odbył się 17 października w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy.
Trzon formacji stanowił Tadeusz Woźniak znany ze słynnego przeboju Zegarmistrz światła oraz jego syn Piotr. Muzykom towarzyszyły dwie osoby – Mariusz Jagoda (skrzypce) oraz Jolanta Majchrzak – (pianistka, piosenkarka).

Tadeusz Woźniak to muzyk, kompozytor i wokalista. Urodził się 6 marca 1947 roku w Warszawie. Jest autorem muzyki do kilkuset piosenek, inscenizacji teatralnych oraz do kilkudziesięciu przedstawień telewizyjnych, programów poetyckich i filmów. Piosenki z jego muzyką śpiewali między innymi: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak-Woźniak, Krzysztof Majchrzak czy węgierska grupa Locomotiv GT.Tadeusz Woźniak zainaugurował Witelon Music Night

Tadeusz Woźniak to twórca, który konsekwentnie podąża do swojego artystycznego celu w sposób zdecydowany i bezkompromisowy.

Podczas koncertu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy nie zabrakło dźwięków rodem z Krainy Łagodności, ballad, piosenek poetyckich, evergreenów i niespodzianek dla słuchaczy. Pojawiły się znane utwory np. Zegarmistrz światła, Hej Hanno czy Smak i zapach pomarańczy jak i kompozycje z ostatniego albumu Tadeusza Woźniaka pt. Ziemia. Piosenki z najnowszej płyty, choć często oparte na zabawie słowem, przepojone były kameralnym, lekko nostalgicznym nastrojem.

2017-10-18

(PK)

<< POWRÓT


Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u