pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Oferta Biura Współpracy z Zagranicą w roku akademickim 2017/2018

Biuro Współpracy z Zagranicą, działające w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w nowym roku akademickim 2017/2018 w ramach programu Erasmus+ zaprasza do skorzystania z oferty.

Szkolenie dla pracownika PWSZ im. Witelona w Legnicy w ramach Programu Erasmus+ KA107 na Ukrainie w roku 2017/2018.

Do 10 listopada 2017 roku trwają zapisy pracowników nie bedących nauczycielami akademickimi  zainteresowanych wyjazdem na Ukrainę.

W ramach umowy zawartej pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy a Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji pełniącą rolę Narodowej Agencji programu Erasmus+ od 1 czerwca 2017 roku do 30 września 2018 roku Uczelnia realizuje mobilności do kraju partnerskiego tj. Ukrainy.

W ramach umowy możliwa jest realizacja wyjazdu pracownika nie będącego nauczycielem akademickim w celu szkoleniowym, na 7 dni (5 dni roboczych + 2 dni na dojazd) na Ukrainę do Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franka w Drohobyczu.

Program przewiduje dofinansowanie do kosztów pobytu dla pracownika w wysokości 1120 EUR na 7 dni i dodatkowo uczestnik otrzyma 275 Euro, jako ryczał na pokrycie kosztów podróży. Łączna kwota dofinansowania dla pracownika to 1395 EUR.

Studia zagraniczne i praktyka w ramach programu Erasmus+ w roku 2017/2018

Ponadto Biuro Współpracy z Zagranicą oferuje możliwość wyjazdu na 2 lub 3 miesięczną praktykę zagraniczną studencką lub absolwencką w okresie od czerwca do września w roku akademickim 2017/2018 w ramach programu Erasmus+.

Wniosek o wyjazd należy zlożyć do dnia 10 listopada 2017 r.

Na praktykę można wyjechać do 28 państw członkowskich UE oraz Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Chorwacji, Turcji, Szwajcarii oraz byłej jugosłowiańskiej republiki Macedonii.

Miejscem praktyki może być przedsiębiorstwo, organizacja, instytucja szkoleniowa lub badawcza w krajach Unii Europejskiej. Praktyka powinna być związana z dziedziną, jaką się studiuje. W pewnych przypadkach będzie ona stanowiła integralną część programu studiów (praktyka obowiązkowa), w innych - będzie dawała możliwość zdobycia dodatkowych kompetencji i umiejętności (praktyka nieobowiązkowa). Praktyka nie może być realizowana w instytucjach Unii Europejskiej, Instytucjach zarządzających programami Unii Europejskiej, placówkach dyplomatycznych ojczystego kraju studenta.

W ofercie Biura Współpracy z Zagranicą są także studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Wniosek o wyjazd w semestrze letnim należy złożyć do 10 listopada 2017 r.

Wykłady i szkolenia za granicą dla pracowników PWSZ im. Witelona w Legnicy w ramach Programu Erasmus+ w roku 2017/2018

Zapraszamy nauczycieli akademickich zainteresowanych wyjazdem z wykładami za granicę oraz pracowników niebędących nauczycielami akademickimi  zainteresowanych wyjazdem na szkolenia za granicę w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018 o zapoznanie się z ofertą wyjazdu.
Termin zgłoszenia na wyjazdy upływa 10 listopada 2017 r.

Sprawy dotyczące wyjazdów realizuje Biuro Współpracy z Zagranicą, mieszczące się w budynku C pokój 117.

Więcej informacji na stronie  bw.pwsz.legnica.edu.pl

2017-10-18

(bwzz)

<< POWRÓT

Imieniny: Bogumiła, Eweliny, MirosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u