pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Umowa partnerska z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie

Umowa partnerska z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w WarszawiePaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 5 października bieżącego roku zawarła ramową umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. Sygnatariuszami porozumienia byli Rektor naszej Uczelni prof. Ryszard K. Pisarski oraz Członek Zarządu ZUS w Warszawie Mariusz Jedynak.

- Liczymy na to, że studenci, którzy w czasie praktyk poznają nasz zakład, w przyszłości zostaną naszymi pracownikami, a pracownicy naukowi uczelni będą pracowali w oparciu o nasze zbiory dokumentów – mówi Mariusz Jedynak, członek zarządu ZUS.

W podpisanym dokumencie strony oświadczyły, że mając na uwadze potrzebę wzbogacania programów nauczania na studiach wyższych o informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, a także konieczność kształcenia ustawicznego pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wyrażają gotowość do partnerskiej współpracy w zakresie działalności dydaktycznej, rozwojowej oraz naukowo-badawczej.

- Chcemy aby absolwenci naszej Uczelni byli chętnie przyjmowani w różnych zakładach pracy. Stąd profile kształcenia na wszystkich naszych kierunkach są profilami praktycznymi, co oznacza, że studenci odbywają konkretne praktyki, zdobywając doświadczenie i przygotowując się do przyszłej pracy zawodowej – mówi Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Współpraca w obszarze nauki praktyki ubezpieczeniowej z zakresu ubezpieczeń społecznych daje pewność skutecznego połączenia wiedzy i umiejętności w kreowaniu społecznie wartościowych przedsięwzięć.Umowa partnerska z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie

- Dzięki współpracy z uczelnią studenci i pracownicy naukowi będą mieli dostęp do bogatych materiałów, które mogą się przydać czy to do badań naukowych czy do pisania pracy dyplomowej. Mogą liczyć na staż, wykłady, a w przyszłości i na pracę. Liczymy i na to, że w przyszłości niektórzy z tych studentów będą chcieli zostać i pracować u nas – mówi Iwona Kowalska, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

W ramach umowy ustalono, między innymi, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie prowadził wykłady z zakresu ubezpieczeń społecznych z wykorzystaniem infrastruktury Uczelni, umożliwienia studentom PWSZ im. Witelona w Legnicy odbywania praktyki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oddział w Legnicy, prowadzenia konsultacji dla studentów oraz pracowników Uczelni w zakresie ubezpieczeń społecznych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadeklarował również, że będzie wspierał merytorycznie dyplomantów, pracowników i studentów przygotowujących prace naukowe lub materiały z zakresu ubezpieczeń społecznych.

- Dzięki podpisanej umowie eksperci ZUS będą prowadzili wykłady dla studentów oraz realizowali wspólnie z pracownikami naukowymi uczelni projekty z zakresu tematyki ubezpieczeń społecznych – dodaje Mariusz Jedynak, członek zarządu ZUS.

2017-10-27

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u