pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy 1998-2018

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy 1998-2018Ukazało się wydawnictwo albumowe pt. „Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy 1998-2018”, które zawiera obszerną prezentację funkcjonowania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w ciągu 20 lat, czyli w okresie od 1998 do 2018 roku. Jest to swoistego rodzaju zapis prezentujący najważniejsze tendencje, zjawiska i przemiany jakie zachodziły w okresie od momentu założenia Uczelni w 1998 roku po czasy współczesne.

16 czerwca 1998 r., na mocy Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Buzka powstała Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy. Uczelnia rozpoczęła działalność 1 lipca,  a 9 października 1998 roku odbyła się pierwsza inauguracja roku akademickiego. W 2018 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy  obchodzi swoje dwudziestolecie.

Celem niniejszej publikacji jest prezentacja dorobku materialnego, naukowo-dydaktycznego i kulturowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, jednej z największych publicznych uczelni zawodowych  w Polsce. Uczelnia, obok procesu dydaktycznego prowadzi także działalność naukową. Przejawem tego są między innymi liczne konferencje naukowe, zarówno szczebla regionalnego, ogólnopolskiego, jak i międzynarodowego. Wymiernym efektem działalności badawczej są oryginalne prace naukowe i publikacje wydawane w ramach Zeszytów Naukowych PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Publikacja podzielona jest tematycznie na 16 rozdziałów, począwszy od misji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, krótkiej prezentacji historii Uczelni, obejmującej najważniejsze wydarzenia z jej dziejów, poprzez prezentację bazy materialnej. W dalszej części zaprezentowano różne płaszczyzny aktywności Uczelni – działalność naukowo-badawczą,  współpracę zagraniczną czy też działalność wydawniczą.

Wiele miejsca poświęcono także życiu studenckiemu, które nie rozerwalnie wiąże się z realizacją procesu dydaktycznego. W tej części mowa jest przede wszystkim o wydarzeniach kulturalnych – Juwenalia, Otrzęsiny, Kabareton - organizowanych przez działający na Uczelni Samorząd Studencki, działalności kół naukowych oraz organizacji studenckich.

Wydawnictwo wzbogacone zostało materiałem fotograficznym, obrazujących zakres prezentowanych opisów. Podstawę źródłową do prezentowanego opracowania stanowiły materiały własne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Publikacja ta jest wyrazem uznania dla całej społeczności akademickiej - osób, które od początku podjęły się misji budowania legnickiego ośrodka.

2017-11-03

(mir)

<< POWRÓTImieniny: Halszki, Heleny, KarolaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u