pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zmarł dr Janusz Moryl

25 marca 2011 roku odszedł od nas na zawsze dr Janusz Moryl. Prodziekan Wydziału Administracji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Janusz Moryl miał 61 lat. Ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim w 1973 roku. W tym samym roku rozpoczął pracę nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziesięć lat później obronił prace doktorska na Politechnice Wrocławskiej. Od października 2000 roku związany był z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy, zatrudniony na stanowisku profesora. Od 2003 roku zajmował stanowisko zastępcy Dyrektora Instytutu Administracji, a w kolejnych kadencjach Prodziekana Wydziału Administracji. W latach 2006-2008 był członkiem Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Dr Janusz Moryl posiadał bogate doświadczenie dydaktyczne prowadząc wykłady i seminaria z zakresu ekologii. Był promotorem ponad 30 prac magisterskich i ponad 100 prac licencjackich. Prace te były wielokrotnie nagradzane przez JM Rektora.

Był autorem ponad 20 prac naukowych publikowanych oraz ponad 120 prac niepublikowanych. Aktywnie uczestniczył w życiu Uczelni. Był twórcą pracowni badawczych z zakresu ochrony środowiska  i ekologii. Zapewniał pomoce dydaktyczne (miedzy innymi minerały i skamieniałości) dla specjalności administrowanie ochroną środowiska.

Był organizatorem obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska oraz związanej z tymi obchodami konferencji naukowej.
 
Posiadał duże doświadczenie zawodowe czego wyrazem było powołanie go przez Ministra Ochrony Środowiska na członka Okręgowej Komisji Geologicznej przy Wojewodzie Dolnośląskim. Był także konsultantem z zakresu ochrony środowiska, geologii inżynierskiej i geotechniki w kilku firmach krajowych i zagranicznych. Był wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk o Ziemi a przez sześć lat Przewodniczącym Oddziału Dolnośląskiego. W ramach pracy w PTNoZ  organizował wyprawy do Indii, Nepalu, Malezji, Mongolii oraz nad Morze Egejskie. Działał również w Polskim Towarzystwie Geologicznym.

Zawsze służył studentom i współpracownikom swoją wiedzą i doświadczeniem. Angażował się także w działalność organizacji społecznych zajmujących się szeroko pojętą  popularyzacją nauk o Ziemi.

Za swoją aktywność i zaangażowanie był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany miedzy innymi nagrodami Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy, Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz  Medalem 50-lecia Społecznego Ruchu Popularyzacji Nauk o Ziemi.

<< POWRÓT
Imieniny: Dominika, Franciszki, KatarzynyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u