pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci naszej Uczelni zatrzymali niebezpiecznego przestępcę

Komendant Miejski Policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski wraz z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszardem K. Pisarskim wyróżnili dwóch studentów naszej Uczelni, którzy po pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży.

Do zdarzenia doszło 7 listopada br. około godziny 17 mężczyzna wszedł do jednego z legnickich punktów skupu złota pod pretekstem zrobienia zakupów. Po chwili rozmowy z ekspedientką, 24-latek zabrał biżuterię ułożoną na tacy jubilerskiej i wybiegł z lokalu.  Niemal natychmiast po tym jak dokonał kradzieży, został zatrzymany przez dwóch legnickich studentów. Młodzi mężczyźni nie wahali się ani chwili, kiedy przechodząc w pobliżu usłyszeli wołanie kobiety „pomocy, złodziej” ruszyli za mężczyzną, który właśnie przebiegł obok nich. O całym zajściu  natychmiast poinformowali legnickich policjantów.

Z relacji studentów wynikało, że zatrzymany mężczyzna proponował im skradzioną biżuterię w zamian za wypuszczenie. Studenci nie przystali na to i kiedy jeden z nich wyjął telefon, aby zadzwonić na policję, napastnik sięgnął po  nóż i zaczął nim wymachiwać w kierunku interweniujących. Student zachował zimną krew i wytrącił nóż z ręki przestępcy. Wspólnie z kolegą przytrzymali mężczyznę i poprosili przechodzącą obok kobietę o poinformowanie policji.  Natychmiast na miejsce zdarzenia udali się policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Legnicy, którzy zatrzymali 24-latka. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Policja odzyskała skradzione mienie, które wkrótce trafi do właściciela.

19-latek i jego o dwa lata starszy kolega, którzy wykazali się olbrzymią odwagą oraz natychmiastową reakcją na hasło udzielenia pomocy innej osobie to mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Dzięki ich postawie sprawca tego przestępstwa nie uniknął odpowiedzialności.

Zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany legnickim policjantom. W przeszłości był już karany za kradzieże, włamania, a także przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jak ustalono 24-letni mieszkaniec Legnicy działał w warunkach recydywy. Mężczyzna dopuścił się kradzieży rozbójniczej w warunkach powrotu do przestępstwa, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Godna naśladowania postawa obywatelska nie umknęła uwadze kierownictwa legnickiej komendy policji oraz władz Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej im. Witelona w Legnicy. 14 listopada Komendant Miejski Policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski wraz z Rektorem PWSZ im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszardem K. Pisarskim oraz mgr Jerzym Stefaniakiem zastępcą kanclerza Uczelni spotkali się z odważnymi studentami. Gratulując im obywatelskiego czynu, który doprowadził do ujęcia mężczyzny podejrzanego o przestępstwo z użyciem niebezpiecznego narzędzia wręczyli studentom podziękowania oraz drobne upominki.

2017-11-27

(mir)

<< POWRÓT
Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u