pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim

Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim14 listopada w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się Forum Zawodoznawcze z udziałem przedstawicieli firm działających w branży informatycznej. Beneficjentami spotkania byli głównie uczniowie Centrum, w zawodzie technik informatyk. Samorząd Powiatu reprezentował Starosta Jaworski Stanisław Laskowski. W forum wzięli także udział pracownicy wyższych uczelni, w tym m.in. Prodziekan Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy Piotr Nadybski, Dyrektor PCKZiU Lucyna Buczkowska, jak również Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze Jarosław Simon.

Spotkanie z młodzieżą, przyszłymi pracownikami branży informatycznej miało na celu zapoznanie uczniów m.in. z prężnie rozwijającymi się, lokalnymi i regionalnymi, firmami z branży, poszerzenie wiedzy uczniów o informatycznym rynku pracy, zwiększenie ich motywacji do aktywnego poszukiwania pracy oraz podniesienie umiejętności młodych adeptów informatyki w zakresie efektywnego planowania kariery i zarządzania nią. Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim

Pierwszy panel Forum stanowił prezentację firm działających w branży informatycznej - jaworskiej firmy Xpress sp. z o.o., reprezentowanej przez Sławomira Łukasika i Czesława Ordę oraz wrocławską firmę YUMA Sp. z o.o., którą reprezentowała Anna Sieradzka, jak również wykład przeprowadzony przez Prodziekana Piotra Nadybskiego nt. rozwoju branży informatycznej. Część druga natomiast miała charakter debaty uczniów z pracodawcami i nauczycielami nt. kluczowych kompetencji w zawodzie technik informatyk.

Forum stanowiło jedną z form wsparcia dla uczestników projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim”, realizowanego wspólnie z PWSZ im. Witelona w Legnicy, a adresowanego do uczniów szkół zawodowych, dla których Powiat Jaworski jest organem prowadzącym, tj. Technikum w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze oraz Technikum w Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Jaworze
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaworze

<< POWRÓT


Imieniny: Bogumiła, Eweliny, MirosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u