pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci PWSZ im. Witelona w Legnicy w akcji „Opatrunek na Ratunek”

Studenci PWSZ im. Witelona w Legnicy w akcji „Opatrunek na Ratunek”Studenci z Koła Naukowego Młodych Medyków, działającego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy włączyli się do akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Misio. Akcja ma wspomóc misyjne szpitale w Afryce.

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

Jeśli chcesz wspomóc szpitale w Afryce zapraszamy do przyniesienia i złożenia w koszu naszej akcji: bandaży opatrunkowych (dzianych i elastycznych), igieł i strzykawek sterylnych, gaz i plastrów, rękawiczek jednorazowych.

W naszych szpitalach dostęp do wymienionych rzeczy jest czymś naturalnym, dla ludzi leczonych w Afryce dostęp nawet do tych środków jest utrudniony.

Akcja będzie trwała do 12 stycznia 2018 r., kosz stoi w holu głównym bud. A Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy (obok popiersia Witelona).

2017-12-18

<< POWRÓT


Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u