pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Stypendia i nagrody dla studentów od Santander

14 grudnia ubiegłego roku podpisano umowę między Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy a Fundacją Banku Zachodniego WBK S.A. im Stefana Bryły. Jest to konsekwencja popisanych wcześniej umów z Santander Universidades.

Z zapisów najnowszego dokumentu wynika, że Fundacja przeznaczy środki na wsparcie projektów realizowanych przez Uczelnię. Będą to przede wszystkim stypendia dla studentów i pracowników PWSZ im. Witelona w Legnicy. Środki przeznaczone będą przede wszystkim na pokrycie kosztów związanych z rozwojem naukowym i badawczym oraz wymianą międzynarodową, poprzez udział w konferencjach naukowych  lub poprzez wymianę studencką. Stypendia będą przyznawane na podstawie regulaminu  opracowanego przez Uczelnię. W ramach przyznanych środków zrealizowanych ma być 19 stypendiów, w tym co najmniej 4 stypendia wspierające mobilność i wymianę międzynarodową. Projekt zostanie zrealizowany w tym roku.

Ponadto Fundacja zobowiązała się do przyznawania corocznie podczas Inauguracji Roku Akademickiego najlepszemu studentowi, który uzyska najwięcej punktów rankingowych nagrody Santander Universidades. Pierwsza nagroda przyznana zostanie Inauguracji Roku Akademickiego 2018/ 2019.

Umożliwieniem realizacji tych projektów Uczelnia otrzyma 30 tys. zł., z czego 27 tys. przeznaczonych będzie na stypendia a 3 tys. na nagrodę.  

2018-01-05

(msz)

<< POWRÓT

Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u