pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Płyta Eli Dębskiej z mecenatem artystycznym PWSZ im. Witelona w Legnicy

Płyta Eli Dębskiej z mecenatem artystycznym PWSZ im. Witelona w Legnicy „Moje jutro” – taki tytuł nosi druga płyta nagrana przez Elżbietę Dębską, która ukazała się w grudniu ubiegłego roku. Jest to zarazem pierwszy autorski krążek wokalistki, która jest autorką wszystkich tekstów i muzyki. 

- Nazwa płyty nie była przypadkowa. Nazwałam ją tak bo otwiera mi drogę do czegoś nowego, do własnej oryginalnej twórczości. Byłam już zmęczona śpiewaniem coverów znanych artystów – tak o nowej płycie mówi Ela Dębska.

Wydanie płyty wsparła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, która objęła ją mecenatem artystycznym.

Ela Dębska to aktorka, kompozytorka, wokalistka. Artystka przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, wybitnym bardem, który przetłumaczył i rozpowszechnił twórczość Leonarda Cohena w Polsce. Wspólnie nagrali cztery płyty i zrealizowali setki koncertów w całej Polsce.

Wokalistka podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając arie z oper Verdiego. Grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała między innymi z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach.

Artystka śpiewa  regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.

Niejednokrotnie występowała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy w ramach cyku koncertów Witelon Music Night, podczas których prezentowała twórczość Leonarda Cohena, Macieja Zembatego, Janis Joplin czy własne kompozycje.

W listopadzie 2012 r. ukazała się jej pierwsza płyta koncertowa „Kochałam cię dziś rano/I loved you in the Morning”, na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory.

2018-01-17

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u