pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Ela Dębska w hołdzie Janis Joplin

Ela Dębska w hołdzie Janis Joplin"Nikt nie śpiewał bluesa bardziej żywiołowo, nie prowadził w latach '60 dzikszego życia i nie uprawiał rocka ostrzej niż Janis Joplin" – tak o amerykańskiej ikonie hipisowskiego rocka pisała Ellis Amburn, autorka książki pt. „Perła. Obsesje i namiętności Janis Joplin”. Choć kariera artystyczna piosenkarki trwała zaledwie kilka lat, przeszła ona do legendy gatunku i ciągle uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnej kultury masowej.

Janis Joplin odeszła 41 lat temu, ale pamięć o niej jest ciągle żywa. Dzieje się tak za sprawą muzyków, którzy podczas swoich koncertów oddają nie raz artystce hołd i starają się kultywować jej dorobek.

Tak też będzie na koncercie z cyklu „Witelon Music Night”, który odbędzie się 19 kwietnia br. w klubie studenckim Akademika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Tym razem przed legnicką publicznością zaprezentuje się Elżbieta Dębska, grając w hołdzie Janis Joplin. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Ela Dębska zagra z muzykami, Jackiem Kaliszewskim - kontrabas oraz Marcelem– bębny.

Elżbieta Dębska zaśpiewa i zagra największe przeboje Janis, na które składają się m.in. „Me And Bobby McGee”, „Piece Of My hart”, „Mercedes Benz”, „Kozmic Blues”. Podczas koncertu można będzie również posłuchać autorskich utworów Eli Dębskiej.

Ela Dębska to aktorka, kompozytorka a przede wszystkim wyjątkowa polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi.

Często współpracuje z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i koncertują z powodzeniem po całej Polsce. Wzięła również udział w Międzynarodowym Festiwalu Cohenowskim Kraków 2010 Event. Samodzielnie nagrała singiel „Odeszła”, który podbił rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji „Złote Przeboje” Marka Niedźwieckiego.

Przygotowuje się do nagrania autorskiej płyty. Od 2007 r. mieszka i koncertuje również w Paryżu, gdzie współpracuje z takimi muzykami jak: Khalil Chahine, Richard Bonnet, Philippe Javelle, Mauro Serri, Eriq Tiitaming, Sal Bernardi.Jej fascynacje muzyczne to: Tracy Chapman, Janis Joplin, Joni Mitchell, Eva Cassidy, Cassandra Wilson, Buddy Guy.

Wstęp wolny.

(PK)

<< POWRÓT


Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u