pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Profesor Svitlana Shchudlo o młodzieży w społeczeństwie ryzyka

Profesor Svitlana Shchudlo o młodzieży w społeczeństwie ryzykaNa zaproszenie władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy gościła w naszej uczelni przedstawicielka Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu prof. Svitlana Shchudlo naczelnik Wydziału Prawa, Socjologii i Nauk Politycznych.

Podczas tygodniowego pobytu w Legnicy profesor Svitlana Shchudlo spotkała się z władzami naszej Uczelni na czele z Rektorem prof. dr hab. inż. Ryszardem K. Pisarskim. Rozmowy dotyczyły kolejnych działań podejmowanych wspólnie z uczelnią z Drohobycza.

6 marca profesor Svitlana Shchudlo przedstawiła wykład na temat „Młodzież w społeczeństwie ryzyka - kontekst ukraiński i europejski”. Podjęła w nim próbę określenia aktualnej sytuacji społecznej i politycznej na Ukrainie i w Europie. Przede wszystkim skupiając się na zagadnieniu oddziaływania takich zjawisk jak wojna, terroryzm i nacjonalizm na młodzież. Wykładu wysłuchali  studenci z kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Pani profesor gościła w murach naszej Uczelni w ramach programu Erasmus i większość swojego czasu poświęciła na omawianiu wspólnych przedsięwzięć związanych z wymianą kadry dydaktycznej i studenckiej między obiema Uczelniami oraz przygotowaniami do zaplanowanej na październik międzynarodowej konferencji naukowej. Profesor Svitlana Shchudlo o młodzieży w społeczeństwie ryzyka

Podpisana w styczniu ubiegłego roku umowa o współpracy między Uczelniami jest  kontynuacją działań obu Uczelni realizowanych w latach 2000-2002 w zakresie edukacji, sfery naukowo-badawczej, kulturowej i społecznej, będących przedmiotem zainteresowania obu stron.

Obowiązujące obecnie porozumienie ma na celu rozwój partnerstwa pomiędzy obiema Uczelniami we wszystkich obszarach kształcenia, wymianę pracowników i studentów oraz realizację projektów.

Partnerstwo uwzględnia następujące obszary aktywności: wymianę nauczycieli akademickich, pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, studentów i  słuchaczy; organizację konferencji, seminariów, warsztatów oraz innych form doskonalenia zawodowego; wymianę informacji naukowych, publikacji i innych materiałów oraz realizację wspólnych programów i projektów edukacyjnych oraz badawczo-rozwojowych.

2018-03-16

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u