pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Przedstawiciele naszej Uczelni w łódzkim Centrum Symulacji Medycznych

Przedstawiciele naszej Uczelni w łódzkim Centrum Symulacji MedycznychNauczyciele akademiccy, władze Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej oraz przedstawiciele Działu Administracyjno-Technicznego odwiedzili Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Celem wizyty było zapoznanie się z łódzkim centrum przed utworzeniem w naszej Uczelni Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych.

Jak już informowaliśmy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy otrzymała 2 305,7 tys. zł. na utworzenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych i wdrożenie programu rozwojowego kształcenia praktycznego metodą symulacji medycznej.

Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo oraz zwiększenie konkurencyjności w zakresie kształcenia kadr medycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy poprzez wdrożenie Programu Rozwojowego kształcenia praktycznego metodą symulacji medycznej. Projekt będzie realizowany w formie partnerstwa PWSZ im. Witelona w Legnicy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy. Przedstawiciele naszej Uczelni w łódzkim Centrum Symulacji Medycznych

W Centrum Kliniczno-Dydaktycznym w Łodzi powstało już Centrum Symulacji Medycznych, które wygląda jak prawdziwy szpital. Porodówka, sala intensywnej terapii, sala operacyjna, szpitalny oddział ratunkowy i karetka pogotowia - to kilka z pomieszczeń do dyspozycji studentów. Sterowane komputerowo fantomy (manekiny), nie dość że wykazują funkcje życiowe takie jak oddech czy bicie serca to jeszcze można je zaprogramować tak, by symulowały różne choroby. Całe łódzkie CSM składa się z 11 sal z interaktywnymi fantomami.  

(mir)

2018-03-23

<< POWRÓT

Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u