pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
W PWSZ im. Witelona w Legnicy uwolnisz książkę !

W PWSZ im. Witelona w Legnicy uwolnisz książkę !Na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Biblioteka stworzyła specjalne półki bookcrossingowe, gdzie czytelnicy mogą wymieniać się książkami, których już nie czytają.

Regały bookcrossingowe znajdują się w pomieszczeniach:

- Wypożyczalni – budynek C, sala nr 011,

- Czytelni Naukowej nr 3 – budynek A, sala 366, IV piętro,

- Domu Studenta przy ul. Mickiewicza 10 – patio

Czym jest bookcrossing? Bookcrossing – (inaczej nazywana uwalnianiem książek, krążeniem książek lub książkokrążeniem) - idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu.

Idea Bookcrossingu narodziła się w 2001 w Stanach Zjednoczonych. Bardzo szybko swoim zasięgiem objęła cały świat. W roku 2009 na świecie krążyło ponad 5 600 000 uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 800 tysięcy czytelników na całym świecie, z czego prawie 15 tysięcy w Polsce (od 7 października 2003).

To dobry sposób na nieodpłatne przekazywanie książek poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych niewielkich regałach lub innych wyznaczonych punktach. Czytelnicy w ten sposób mogą zabrać książkę, przeczytać i znów zostawić w odpowiednich lokalizacjach. Najbardziej rozpowszechnionym miejscem w akcjach bookcrossingowych są specjalne tworzone regały bookcrossingowe. Do akcji może dołączyć każdy, bezpłatnie.

Zapraszamy do oddawania książek na naszą specjalne bookcrossingowe regały.  Przynieś książkę do Biblioteki PWSZ im. Witelona w Legnicy i zostaw na regałach bookcrossingowych, aby inni mogli się cieszyć przyjemnością czytania.

Źródło: https://bookcrossing.pl/

(Biblioteka)

<< POWRÓT


Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u