pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Fizjoterapeuci z PWSZ im. Witelona w Legnicy wspierali uczestników Biegu „Bitwy Pod Legnicą 1241 – Półmaratonu”

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy z  Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej z kierunku Fizjoterapia i Ratownictwo medyczne, 8 kwietnia bieżącego roku wspierali uczestników Biegu „Bitwy Pod Legnicą 1241 – Półmaratonu”.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 700 biegaczy. Rywalizacja, tradycyjnie rozpoczęła się w Legnicy sprzed kościoła pw. Marii Panny w Legnicy, a zakończył w Legnickim Polu. W kategorii kobiet bieg wygrała Anna Ficner, a w kategorii mężczyzn pierwszy na metę wbiegł Kamil Makoś.
Fizjoterapeuci z PWSZ im. Witelona w Legnicy wspierali uczestników Biegu „Bitwy Pod Legnicą 1241 – Półmaratonu”Trasa biegu prowadziła spod Kościoła Mariackiego w Legnicy przez ulicę Wrocławską, al. Piłsudskiego, Sudecką, Koskowicką, Fieldorfa, ponownie Sudecką, Ziemnice, Grzybiany, Taczalin, Księginice do Legnickiego Pola, gdzie znajdowała się  meta koło kościoła – Muzeum Bitwy pod Legnicą.

Bieg odbył się zgodnie ze standardami tego typu imprez: elektroniczny pomiar czasu, nagrody dla zwycięzców, pakiety startowe dla każdego uczestnika, zabezpieczenie medyczne i wstrzymany ruch kołowy na trasie.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w specjalnych namiotach przygotowali lóżka do masażu sportowego. Uczestnicy biegu najczęściej prosili o masaż łydek, które są źródłem bólu u biegaczy. Jest to stosunkowo niewielka grupa mięśni, które są odpowiedzialne za napędzania ciała i podnoszenie całej masy. Nadmierny wysiłek fizyczny staje się częstą przyczyną napięć pojawiających się w tym obszarze.

2018-04-24

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u