pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Tydzień Bibliotek pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”

Tydzień Bibliotek pod hasłem  „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”Tydzień Bibliotek jest w Polsce obchodzony od 2004 roku. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, której głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W roku 2018 Tydzień Bibliotek przypada na dni 8-15 maja i łączy się z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przebiega pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”.
Tydzień Bibliotek pod hasłem  „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”
Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy po raz kolejny przyłączy się do inicjatywy, organizując szereg atrakcji. W tych dniach możliwe będzie spotkanie z biblioteką – zaprosimy Czytelników do zwiedzania Czytelni Naukowych i magazynów bibliotecznych.

W Czytelni Naukowej nr 3 (s. 366 w budynku przy ul. Sejmowej 5 A) odbędzie się kiermasz (wymiana) książek. Proponujemy, żeby Czytelnicy przynieśli przeczytane książki, aby się nimi wymienić i w ten sposób nadać im drugie życie. Mamy również niespodziankę dla miłośników gier planszowych – stworzyliśmy dla nich kącik, gdzie chętni mogą zmierzyć się ze sobą, pamiętając o zasadach FAIR PLAY.

W budynku C będzie można obejrzeć wystawę książek o tematyce niepodległościowej, znajdujących się w zbiorach Biblioteki.

Każdy Czytelnik odwiedzający w tych dniach Wypożyczalnię będzie miał okazję do chwili refleksji nad najpiękniejszymi cytatami wybranymi z poezji i prozy patriotycznej.Tydzień Bibliotek pod hasłem  „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości jeszcze w maju jest planowane spotkanie KUCHNIA 20-LECIA, w ramach akcji Biblioteka na BIS, podczas którego uczestnicy zostaną poczęstowani potrawami przygotowanymi według przepisów pochodzących z kuchni 20-lecia międzywojennego oraz otrzymają przepisy na pyszne potrawy, dzięki którym w zaciszu własnej kuchni będą mogli przenieść się w czasie, aby poznać kulinarne gusta naszych przodków.

Zapraszamy do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

2018-05-10

(bu)

<< POWRÓT


Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u