pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Szkolenia pracowników PWSZ im. Witelona w Legnicy z zakresu obsługi AED

Szkolenia pracowników PWSZ im. Witelona w Legnicy z zakresu obsługi AEDW Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy w kwietniu trwał cykl szkoleń pracowników z zakresu obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

Szkolenia pracowników prowadzili nauczyciele akademicki z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej oraz studenci kierunku Ratownictwo medyczne pod opieką dr n. med. Małgorzaty Bujnowskiej. Każdorazowo w takim szkoleniu brało udział 10 osób.

W ubiegłym roku nasza Uczelnia dołączyła do grona miejsc w Legnicy, które są wyposażone w AED czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (ang. Automated External Defibrillator AED).Szkolenia pracowników PWSZ im. Witelona w Legnicy z zakresu obsługi AED

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa w połączeniu z defibrylacją w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności może pozwolić na skuteczną reanimację w 49-75% przypadków, a każda minuta opóźnienia defibrylacji zmniejsza prawdopodobieństwo przeżycia o 10-12%. Automatyczny defibrylator zewnętrzny przeznaczony jest do użycia przez każdą osobę (najlepiej przeszkoloną), która jest świadkiem zdarzenia, w którym wymagana jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

AED może być używany przez osoby posiadające wykształcenie medyczne, jak również przez osoby, które takiego wykształcenia nie posiadają. Warto jednak przejść szkolenie z obsługi AED, aby prawidłowo, bezpiecznie i sprawnie przeprowadzić defibrylację za jego pomocą.

Wyposażenie uczelni w takie urządzenie to kolejny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa. Urządzenie, w przypadku zagrożenia życia ma umożliwić jak najszybszą pomoc.

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny znajduje się w holu budynku „A” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

2018-05-10

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u