pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Kolej w regionach – zrównoważony rozwój przewozów pasażerskich i towarowych w Polsce

Fundacja ProKolej oraz Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych PWSZ im. Witelona w Legnicy zapraszają do udziału w cyklu konferencji międzynarodowych Rail22. Jej siódma edycja odbędzie się 11 czerwca w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy pod hasłem „Kolej w regionach – zrównoważony rozwój przewozów pasażerskich i towarowych w Polsce”.

Jakie są plany rozwoju regionalnego i lokalnego transportu? Jak zmieniać się będzie infrastruktura? Czy uda się wzmocnić pozycję kolei w konkurencji z transportem samochodowym? Które obszary rynku transportowego będą się rozwijać najszybciej? Czy klienci udźwigną koszty inwestycji w innowacyjność, bezpieczeństwo i ochronę środowiska? Te i podobne zagadnienia będą tematem siódmej edycji międzynarodowej konferencji Rail22.

Osią konferencji będą trzy panele dyskusyjne na temat planów rozwoju transportu pasażerskiego, towarowego oraz innowacji i rozwoju transportu kolejowego. Na branżę spojrzymy z perspektywy pasażerów, nadawców i obiorców ładunków, ale również szerzej przedsiębiorców i władz samorządowych. Równoległe odniesienie do problematyki gospodarczej i społecznej punktem wyjścia do oceny potrzeb inwestycyjnych i szans jakie daje rozwój transportu kolejowego.

Fundacja ProKolej to organizacja branżowa, której celem jest poszerzanie możliwości rozwoju transportu kolejowego, ochrona praw klientów i użytkowników kolei oraz prezentacja potencjału i potrzeb sektora - liderom opinii, mediom, politykom oraz administracji krajowej i europejskiej.

Organizacja aktywnie działa na rzecz poprawy wizerunku polskiej kolei, transparentności warunków jej działania, wsparcia rozwoju i zwiększenia bezpieczeństwa przewozów oraz inwestycji w sektorze. Podkreśla zarówno wagę modernizacji taboru oraz infrastruktury, jak i jakości prawa regulującego działalność przedsiębiorstw kolejowych

Szczegółowe informacja na stronie http://rail22.pl/

2018-06-06

(mir)

<< POWRÓT

 

  Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u