pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Spotkanie poetyckie z Paulą Nowak

W ramach cyklicznych spotkań „Biblioteka na BIS” z inicjatywy doktora Jana Wojtasia – pełnomocnika Rektora ds. studentów niepełnosprawnych, 24 kwietnia 2018 roku Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  im. Witelona  w Legnicy zorganizowała spotkanie poetyckie z Paulą Nowak „W przestrzeni twórczej”.

Paula Nowak jest studentką pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz członkiem  Samorządowej Rady Studentów Niepełnosprawnych „Laborum".

Podczas spotkania, w którym uczestniczyły władze Uczelni, nauczyciele akademiccy oraz studenci odczytane zostały wiersze autorstwa Pauli.

Po prezentacji twórczości Pauli, głos zabrała Pani prof. dr hab. Natalia Pobirchenko:

Kochana Paulo!
Szanowni Państwo!

Dzisiejsze wydarzenie jest bardzo wyjątkowe. W tej sali odbywa się prezentacja twórczości nowej wschodzącej gwiazdy twórczości poetyckiej – naszej Paulitty!

We wstępie chcę podkreślić, ż uroczystość ta odbywa sie w miejscu, które ma wspaniałą atmosferę dla rozwoju talentów, odkrywania nowych imion oraz ich promocji, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Jestem niezmiernie dumna, że przeczytałam wiersze Paulitty jako jedna z pierwszych osób. Bardzo jestem wdzięczna Tobie, Paula, za zaufanie.

Te wiersze od razu zaskoczyły mnie głębią przeżyć i emocji w nich zawartych. To było niesamowite, odkrywać nowe szczegóły w rzeczach, na które w codziennym życiu często nie zwracamy uwagi.

Paulitta nie jest w tym życiu po prostu przechodniem, ona cały czas zatrzymuje sie i analizuje, czuje, przeżywa jedną i tą samą sytuacje jeszcze raz i jeszcze, póki chwila ta, dla wielu z nas przelotna, nie zostanie na zawsze w postaci wiersza, słowa, które pozwolą nam, czytelnikom, odbiorcą jej poezji też się zatrzymać i przeżyć jeszcze raz, porządnie, dogłębnie to, na co za pierwszym razem nie zwróciliśmy uwagi w codziennym biegu.


Ona nie boi się paradoksów i braku logiki w swoich emocjach, ona pokazuje nam wspaniały świat uczuć, które zmieniają się, mienią, wychodzą z cienia i natychmiast chowają sie w nim, bawią się nami, płatają figle, zadają zagadki, ale robią nasze życie kolorowym, ciekawszym, niepowtarzalnym.

Strasznie się cieszę, że taka niezwykła poezja znajduje w naszych czasach swoich odbiorców, bo Paula ma swoich wielbicieli, rozwija się, pisze coraz więcej i lepiej.

Myślę , że mamy ogromny powód do dumy, że taki talent został zauważony i ma możliwość rozwijania się.

Wyobrażam sobie, jacy dumni są rodzice Paulitty, jej dziadkowie, siostra, jej bliscy, przyjaciele, znajomi, koledzy. I oczywiście my, nauczyciele.

Bardzo jesteśmy dumni, że uczestniczymy w tym wspaniałym wydarzeniu - pierwszej publicznej prezentacji twórczości Paulitty.

Jestem pewna, że to tylko początek. Przed Paulittą duży sukces i uznanie. Jestem co do tego przekonana.

Z całego serca życzę Tobie moja kochana Paulitko nowych osiągnięć twórczych, sukcesu, inspiracji, wielu fanów i wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i twórczym.

Na zakończenie Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów dr Helena Babiuch podkreśliła, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wspiera pasje i talenty swoich studentów. Badania losów absolwentów pokazują, że bardzo często to wsparcie ma pozytywny wpływ na rozwój ich karier zawodowych i zainteresowań.

Było to już piąte spotkanie w ramach cyklu „Biblioteka na BIS” (Biblioteczna Integracja Studentów). Jak sama nazwa wskazuje, jest to integracja środowiska akademickiego ze środowiskiem zewnętrznym Uczelni.  

2018-06-06

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u