pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci u legnickich strażaków

Studenci u legnickich strażaków12 maja 2018 r. grupa studentów magisterskich studiów niestacjonarnych z kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne wraz z wykładowcami: dr Beatą Skwarek, dr Rafałem Kubikiem i mgr Zbigniewem Wróblewskim odwiedziła Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Celem wizyty były zajęcia praktyczne, które miały przybliżyć uczestnikom wzorce zachowań w sytuacjach zagrożenia pożarem, a także zaprezentowanie wyposażenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i specyfiki działania specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego.

Przedstawienie zagrożeń potencjalnie występujących w gospodarstwach domowych odbywało się w specjalnie w tym celu zaprojektowanej sali „Ognik”. Jest ona odzwierciedleniem typowego mieszkania i wewnątrz możemy znaleźć sprzęty, które najczęściej stwarzają potencjalna możliwość wystąpienia niebezpiecznych sytuacji, a także dokładne instrukcje co do sposobu postępowania. Przy wyjściu z „Ognika” nastąpił test sprawdzający w postaci zaaranżowanego pożaru, który miał utrwalić grupie pozyskane informacje. Studenci u legnickich strażaków

Warto dodać, że Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy posiada dwie takie sale, które udostępnia grupom w wieku przedszkolnym i szkolnym od 3 do 13 lat oraz w wieku gimnazjalnym - 13-15 lat w ramach ścieżki edukacyjnej „OGNIK”.

Po oprowadzeniu studentów po Komendzie i garażach wypełnionych specjalistycznym sprzętem, strażacy przygotowali dla grupy wyjątkową niespodziankę – możliwość wykorzystania w praktyce mechanicznej drabiny o wysięgu 37 metrów (wysokość 10 piętra).

Wszyscy odważni ochotnicy mogli doświadczyć osobiście stopnia ryzyka i odpowiedzialności, z którymi funkcjonariusze PSP na co dzień się mierzą. Lot do nieba i wspaniały widok Legnicy z tak niecodziennej perspektywy na pewno pozostanie na długo w pamięci studentów.

2018-06-27

(Beata Skwarek)

<< POWRÓT
Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u